Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Badania Internetowe

Portale turystyczne

Turystyka zbadana

Wybierając wycieczkę zagraniczną przez Internet oczekujemy transparencji informacji oraz bezpieczeństwa. Bardzo ważne są dla nas także opinie innych klientów. Niewielkie choćby niezadowolenie z działania i zawartości serwisu powoduje zaś błyskawiczny odpływ internauty do innych miejsc w sieci - wskazuje poznańska agencja Symetria. Łowca cen, poszukujący, zdecydowany i obeznany - na podstawie testów z użytkownikami w obrębie czterech dużych portali turystycznych badacze wyłonili kluczowe typy internautów.

Czytaj więcej...

Portale dla rodziców

Poradniki w internecie - raport

Serwisy parentingowe to strony przeznaczone dla rodziców małych dzieci oraz osób spodziewających się potomstwa. Stanowią one źródło wiedzy i praktycznych porad związanych ze zdrowiem, rozwojem i wychowaniem dziecka. Co ósmy (12,01 proc.) internauta odwiedził we wrześniu 2008 serwisy parentigowe - wynika z badania Megapanel PBI/Gemius. Serwisy te cieszyły się przede wszystkim zainteresowaniem kobiet oraz osób między 25 a 34 rokiem życia. Serwisy "poradnikowo rodzinne" odwiedzane są przede wszystkim przez kobiety, które we wrześniu 2008 stanowiły 64 proc. użytkowników badanych witryn.

Czytaj więcej...

Zachowania Internautów

Norton Online Living Report

Firma Symantec opublikowała swój pierwszy raport na temat zachowań użytkowników Internetu – dorosłych oraz dzieci – żyjących w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Niemczech, we Francji, w Brazylii, Chinach i Japonii. Według raportu, ludzie poznają inne osoby w Sieci i angażują się emocjonalnie – ponad połowa (52%) dorosłych użytkowników mówi, że zawierała znajomości przez Internet, a niemal połowa z nich (46%) uznała je za bardziej interesujące od znajomości poza Siecią. Pozostałe, bardzo popularne działania w Internecie obejmują randki, korzystanie z witryn społecznościowych oraz granie on-line.  Poniże kompendium wiedzy o zachowaniach internautów.  

Czytaj więcej...

Mapy w internecie

Kartografia internautów

W lipcu 2008 strony map i lokalizatorów internetowych odwiedziło ponad 6,3 mln polskich internautów - wynika z badania Megapanel. Strony te cieszyły się największym zainteresowaniem wśród internautów z miast powyżej 500 tys. mieszkańców. Mapy i lokalizatory internetowe to serwisy oferujące interaktywne i szczegółowe plany miast wraz z adresami firm, urzędów, instytucji i usług. Za ich pośrednictwem można zaplanować drogę z punktu A do punktu B, wyszukać obiekty wzdłuż trasy przejazdu, a także określić średni czas dotarcia do celu. Jak wynika z badania, 41,56 proc. polskich internautów skorzystało w lipcu 2008 z map i lokalizatorów internetowych. Wśród nich nieznacznie przeważały kobiety (51,42 proc.)  

Czytaj więcej...

Produkty niszowe?

07 zgłoś się podbija Internet

Coraz więcej sentymentalnych produktów sprzedaje się w sieci. Sprzedaż płyt DVD z filmami, serialami i muzyką z dawnych lat rośnie w tempie nawet 30% rocznie. W 2008 hitem sprzedażowym są stare seriale „Arabella", „Czterej Pancerni i Pies" i „07 zgłoś się". Można także zaobserwować rosnącą popularność Teatru Telewizji oraz kultowych seriali dla młodzieży takich jak „Przygody Marka Piegusa". Rok wcześniej świetnie sprzedawały się filmy o przygodach Winnetou. Sporo jest również zamówień na tzw. muzyczne backordery, czyli płyty ze starymi hitami, które są dotłaczane tylko na specjalne zamówienie. Czyli 40-, 50- i 60-latkowie zaglądają do sieci ...

Czytaj więcej...