Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Badania Internetowe

Religia w internecie

Ranking witryn religijnych

W Polsce, gdzie 95 proc. 1 obywateli deklaruje się jako osoby wierzące, popularność stron poświęconych problematyce religijnej nie jest zbyt imponująca. Co ósmy (12,04 proc.) polski internauta odwiedził w kwietniu 2008 witryny o tematyce religijnej - wynika z badania Megapanel PBI/Gemius. Stosunkowo niskie zainteresowanie tą tematyką można tłumaczyć tym, że religia, głęboko zakorzeniona w polskiej tradycji i kulturze, niekoniecznie musi być kojarzona z rozwojem internetu i nowymi technologiami. Często również instytucje kościelne nie posiadają pomysłu na prowadzenie działalności duszpasterskiej w atrakcyjny dla potencjalnego odbiorcy sposób.  

Czytaj więcej...

Raport E-commerce 2007

Obraz e-Handlu w Polsce

Firma badawcza Gemius SA we współpracy z serwisem Sklepy24.pl przedstawia raport „E-commerce 2007” - kompendium wiedzy na temat dynamiki handlu elektronicznego w Polsce. Zdecydowana większość internautów w Polsce zdaje sobie sprawę z możliwości robienia zakupów za pośrednictwem internetu. Wśród nich 66 proc. przyznaje, że zdarzyło im się kupić coś w ten sposób. Co trzeci internauta, który kiedykolwiek robił zakupy w sklepach lub na aukcjach internetowych, zamierza w przyszłości kupować za pośrednictwem internetu częściej niż dotychczas (36 proc.). O coraz lepszej kondycji polskiego e-commerce świadczą także prognozy firm działających na e-rynku.  

Czytaj więcej...

Zakupy kobiet online

Kobieta na zakupach w internecie

Zakupy są dla kobiet przede wszystkim sposobem na przyjemne spędzenie czasu. Co piąta internautka twierdzi, że uwielbia robić zakupy (21 proc.), a ponad połowa badanych mówi, że je lubi (53 proc.). Jak pokazują wyniki badania rośnie także grupa kobiet kupujących on-line, co wiąże się z coraz większą popularnością sklepów i aukcji internetowych wśród polskich internautów. W 2007 roku o ponad 20 proc. wzrosła liczba internautek, które kiedykolwiek dokonały zakupów za pośrednictwem internetu. Podczas gdy w 2006 roku prawie co druga użytkowniczka internetu przyznawała, że kupuje towary w sieci, w 2007 roku na takie zakupy zdecydowało się już 61 proc. z nich.

Czytaj więcej...

Witryny komputerowe

Ranking witryn informatycznych

Jak wynika z badania Megapanel PBI/Gemius, w marcu 2008 serwisy prezentujące rzetelne i fachowe informacje dotyczące sprzętu i oprogramowania komputerowego cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród polskich internautów. Serwisy prezentujące aktualną i fachową wiedzę o dostępnych rozwiązaniach informatycznych cieszą się dużym zainteresowaniem wśród polskich internautów. Jak wynika z badania Megapanel PBI/Gemius, w marcu 2008 strony z kategorii „Komputery i informatyka”, zgrupowane w węzłach „Firmowe” i „Pozostałe witryny”, odwiedziło łącznie prawie 77 proc. (11,1 mln) polskich użytkowników sieci. Komputery i informatyka – najczęściej poszukiwane treści w internecie  

Czytaj więcej...

Serwisy społecznościowe

Ranking serwisów społecznościowych

Serwisy społecznościowe to unikalne zjawisko w sieci. Mimo, że można z nich korzystać jedynie za pośrednictwem Internetu, to są one znane nie tylko internautom. Jest to przede wszystkim efekt serwisu naszaklasa, który również jest unikalny wśród samych serwisów społecznościowych. O jego sukcesie zdecydował zapewne masowy sentyment pierwszych w Polsce internetowych 40-latków do czasów szkolnej i beztroskiej młodości. Jednak serwisy społecznościowe, prócz rozrywki i w miarę łatwego zapełniania wolnego czasu, to także źródło wiarygodnej informacji. W serwisach społecznościowych poszukujemy informacji nieobciążonej ani typową dla mediów manierą newsową 

Czytaj więcej...