Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Badania Internetowe

Internauci i książki

Księgarnie internetowe

Co trzeci polski internauta odwiedził w listopadzie 2007 strony księgarń internetowych - wynika z badania Megapanel PBI/Gemius. Księgarnie internetowe są stosunkowo chętnie odwiedzane przez polskich internautów. W listopadzie ubiegłego roku, zasięg tego typu witryn wyniósł 33,72 procent. Jak wynika z analizy wyników badania Megapanel PBI/Gemius, goście księgarń on-line spędzili na ich stronach przeciętnie 19 minut i 40 sekund. Serwisy oferujące książki cieszą się popularnością przede wszystkim wśród młodych osób. Internauci w wieku 15-24 lata stanowili 38,05 procent wszystkich gości. Również wskaźnik affinity indeks był największy w tej grupie wiekowej i wyniósł 113,64. 

Czytaj więcej...

E-mail reklamowy

Jak budować kreację e-mialową?

Jakie elementy e-mailowych kreacji reklamowych zauważają użytkownicy? Jakie obszary internauci pomijają wzrokiem? Jak reklamę internetową postrzegają kobiety a jak mężczyźni? Na te pytania odpowiadają wyniki eye trackingowego badania walentynkowych kreacji reklamowych przeprowadzonego przez agencję Symetria. Raport z testów odpowiada na pytanie: jak projektować reklamę e-mailową aby zwiększyć jej skuteczność. W postrzeganiu potencjalnych partnerów jak i kreacji reklamowych decydują pierwsze sekundy kontaktu. Poniżej wyniki z badania eye trackingowego ...

Czytaj więcej...

Świętowanie w sieci

Aktywność internautów w święta

25% surfujących wolało internet od fajerwerków. NetSprint.pl przeprowadził badanie ruchu w sieci Adkontekst w Wigilię oraz sylwestra. Z analizy wynika między innymi, że wielu internautów witało Nowy Rok przed ekranem komputera - o północy w sieci pozostało 25% normalnej o tej porze liczby użytkowników.

Sporo osób spędzało w ten sposób również wigilię - o godzinie 18.10 korzystała z internetu niemal 1/3 zazwyczaj notowanej o tej godzinie liczby internautów.

Czytaj więcej...

Ranking firm informatycznych

NewsPoint o firmach IT

NewsPoint przygotował raport na temat firm IT o których najczęściej pisano w polskim internecie. Podsumowanie obejmuje pierwszych 35 firm specjalizujących się w usługach IT, uwzględnia dane za cały 2007 r. Firmy do badania zostały wyselekcjonowane z raportu Computerworld TOP200 za 2006 r. Podmioty znajdujące się w czołówce tego zestawienia nie zawsze wygrywają pod względem ilości publikacji. Ponadto, charakter publikacji – zwłaszcza dotyczących największych polskich firm - zadaje kłam obiegowej opinii, ze branża IT jest nudna.

Czytaj więcej...

Ile wydamy na Święta?

7,5 miliarda, czyli święta po polsku

W tym roku Polacy kupią prezenty za niemal 1 miliard złotych więcej niż w 2006 r. Podobnie jak przed rokiem, zdecydowana większość Polaków (89%) planuje podarować swoim bliskim upominki gwiazdkowe. Jak wynika  z raportu „Świąteczne wydatki” przygotowanego przez TNS OBOP, przeciętny obywatel przeznaczy na ten cel w tym roku średnio 277 zł.  Oznacza to, że wydamy na prezenty ponad 7,5 miliarda zł, czyli tyle, ile potrzeba na zbudowanie autostrady z Warszawy do Białegostoku. 

Czytaj więcej...