Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Badania Internetowe

Dzieci w Internecie

Aktywność dzieci online

Co dziesiąty internauta w Polsce to dziecko w wieku 7-14 lat. Najmłodsi użytkownicy korzystają z sieci coraz dłużej i intensywniej. Internet w wydaniu dzieci to medium zapewniające przede wszystkim rozrywkę: 70 proc. z nich odwiedza strony zawierające gry online – pokazuje raport Gemius dla Fundacji Dzieci Niczyje „Dzieci aktywne online”. Niemal o 10 godzin w ciągu roku wzrósł średni czas, jaki internauta w wieku od 7-14 lat spędził w sieci. Mimo że chłopcy stanowią większy odsetek w tej grupie internautów (53 proc.) niż dziewczynki (47 proc.), to młode internautki spędzają w sieci przeciętnie więcej czasu (29 godz. 40 min.).

Czytaj więcej...

Radio w sieci

Internetowe serwisy radiowe


W sierpniu 2007 roku serwisy radiowe* odwiedziło 17,34 procent internautów. Na stronach stacji radiowych mogli nie tylko posłuchać bieżącej audycji online, ale także sprawdzić najnowsze informacje lub znaleźć nagrania archiwalne. Jak pokazują wyniki badania Megapanel PBI/Gemius, w sierpniu bieżącego roku co szósty polski internauta odwiedził strony stacji radiowych poświęcając im przeciętnie 16 minut i 19 sekund. Serwisy te cieszyły się porównywalną popularnością wśród kobiet i mężczyzn - internautki stanowiły 50,06 procent wszystkich gości.

Czytaj więcej...

Randki Internetowe

Na randkę w sieci 

Serwisy randkowe cieszą się wśród internautów sporą popularnością. W lipcu 2007 roku odwiedziło je prawie 3 miliony użytkowników sieci. Większość - 57,12 proc. - stanowili mężczyźni. Na szukanie nowych znajomości w internecie poświęcili przeciętnie prawie półtorej godziny (1 godz. 26 min. 20 s.).

Co ciekawe, kobiety częściej niż mężczyźni odwiedzały serwis towarzyski cafe.gazeta.pl, gdzie stanowiły 67,33 proc. gości, oraz witrynę promującą wartości chrześcijańskie - przeznaczeni.pl (61,15 proc.).

Czytaj więcej...

Ranking Standardów Internetowych

GoldStandard - Wyniki Rankingu

Wiadomo, które produkty i usługi najbardziej satysfakcjonują Polaków. 5 listopada na uroczystej gali w hotelu InterContinental zostały ogłoszone wyniki pierwszej edycji badania Gold Standard, przeprowadzonego przez TNS OBOP. Ocena satysfakcji była dokonywana przez klientów, którzy korzystali z danego produktu lub usługi. Klienci oceniali usługodawców w pięciu kategoriach: ceny, innowacyjności, obsługi klienta, dopasowania do potrzeb i zakresu usług. Nagrodami głównymi Gold Standard uhonorowano:

Czytaj więcej...

Wybory w Polsce

Politycy i kampania na pięć minut przed ...

Analiza czwartego tygodnia kampanii wyborczej wyraźnie potwierdza, że w przed 21. października liczą się tylko i wyłącznie 3 partie i ich liderzy. Reszta kandydatów jest przynajmniej o połowę rzadziej wymieniana w internecie oraz w prasie.

W porównaniu z ubiegłym tygodniem nastąpiła zmiana na 3. miejscu rankingu – w związku z duża ilością spekulacji prasowych na temat debat przedwyborczych znalazł się na niej Donald Tusk.

Czytaj więcej...