Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Badania Internetowe

Hosting i Internauci

Poszukiwanie hostingu

Internet staje się równie popularnym medium, co telewizja czy prasa. Jednak, w odróżnieniu od użytkowników tradycyjnych środków przekazu, każdy internauta jest nie tylko odbiorcą informacji, ale może także stać się jej twórcą. Najnowsza analiza wyników Megapanel PBI/Gemius poświęcona jest stronom hostingowym, czyli miejscom, gdzie można zarejestrować subdomenę oraz umieścić swoją stronę na serwerze WWW.

Czytaj więcej...

Fotki w sieci

Zdjęcia w Internecie


W marcu 2007 roku witryny, na których internauci przedstawiają swoje fotografie, odwiedziło prawie 7 milionów użytkowników. Oznacza to, że niemal połowa wszystkich internautów przynajmniej raz gościła na stronach pozwalających na wymianę zdjęć, spędzając na nich przeciętnie ponad 2 godziny i 42 minuty. Fotografia w Internecie - raport badawczy. 

Czytaj więcej...

Polityka i Politycy w Internecie

Ranking Internetu - polityka w odwrocie!:-) 

W top 10 rankingu polityków nie ma już Marka Jurka. W drugim tygodniu maja spektakularny wynik obecności w mediach odnotował Poseł Arkadiusz Mularczyk – był popularniejszy w skali miesiąca od Jarosława Kaczyńskiego. Daje o sobie znać ogólnonarodowe zmęczenie polityką i rosnąca chęć odpoczynku – wydarzenia sportowe opisywane są znacznie częściej niż inne

 

Czytaj więcej...

Rozwój Internetu w Polsce

Internetowe preferencje polaków

38 proc. Polaków korzysta regularnie z internetu. Kolejne 30 proc. bardzo chce mieć stałe łącze w domu – wynika z badania przeprowadzonego przez Ericssona.

Wyniki badań nie są co prawda "świeże" (kwiecień 2006), ale dosyć dobrze ilustrują tendencje na rodzimym rynku preferencji Internautów i rozwoju sieci.

Czytaj więcej...

Mobilna Telewizja

Użytkownicy telewizji mobilnej w faktach i liczbach


Telewizja w komórce to świetny sposób na nudę – uważają jej użytkownicy. Przeciętnie oglądają programy mobilnej TV ponad 100 minut tygodniowo. Miesięcznie płacą za tę możliwość ok. 14 euro. Badacze Ericssona na przełomie 2006 i 2007 r. ankietowali 721 użytkowników mobilnej telewizji w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Korei, Włoszech i Francji. Ceny, cyfry, użytkownicy w poniższym materiale.

Czytaj więcej...