Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Badania Internetowe

Zakupy polaków w święta

Co kupujemy na święta?

Co lubimy podczas świąt, a co spędza nam sen z powiek? Jak zmniejszyć świąteczny stres? Największą radość sprawia nam przebywanie z rodziną (47% respondentów) i dawanie prezentów innym (38%). Kłótnie, stres świąteczny i wydatki to naszym zdaniem największe wady świąt. Aż 45% respondentów wskazało stres jako jeden z trzech najbardziej uciążliwych aspektów Bożego Narodzenia. Na drugim miejscu uplasowały się świąteczne wydatki (40% respondentów).

Czytaj więcej...

Internet kobietą

Kobiety w internecie - segmentacja polskich internautek

Internet nie jest wybitnie męskim medium – zgodnie z wynikami zawartymi w raporcie Gemius „Kobieta w sieci” dla aż 53 procent badanych internautek surfowanie w sieci to najczęstszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Jakie jednak są kobiety spędzające aktywnie czas w sieci? Jakie wyznają wartości? Czy lubią zakupy? Na te pytania odpowiada pierwsza w Polsce segmentacja tej grupy. Wyniki analizy wyróżniają 5 różnych grup kobiet korzystających z internetu.

Czytaj więcej...

Medycyna w internecie

Zdrowie i serwisy medyczne zbadane

Prawie co piąty (18,82 proc.) polski internauta odwiedził w grudniu 2008 serwisy o tematyce zdrowotnej - wynika z badania Megapanel PBI/Gemius. Z mniejszą popularnością spotkały się apteki internetowe, które odwiedziło 5,05 proc. polskich użytkowników sieci. Co ciekawe, na polskim rynku internetowym pojawił się nowy typ aptek on-line, łączący cechy serwisu zdrowia oraz sklepu internetowego.

Czytaj więcej...

Co Polaków denerwuje w Sieci?

Raport - Mądry Internet

Polacy nie przepadają za łańcuszkami i potępiają zamieszczanie wirusów na stronach WWW i w e-mailach – pokazują przeprowadzone na zlecenie Netii badania zachowań polskich internautów. Wbrew powszechnej opinii, przeszkadza im również brak dbałości o poprawny i kulturalny język w internetowych dyskusjach i materiałach.

Czytaj więcej...

Badanie internautów 2009

Internet zbadany przez bank

Ponad połowa internautów nie boi się płacić w internecie - wynika z badania „Internetowy Barometr ING" sporządzonego na zlecenie ING Banku Śląskiego. Także połowa użytkowników internetu korzysta z bankowości internetowej, a 41% jest zainteresowanych korzystaniem z bankowości mobilnej, za pomocą telefonu komórkowego. Badanie analizuje nawyki i preferencje internautów dotyczące różnych aspektów życia codziennego, w tym finansów, konsumpcji mediów, technologii, kultury i polityki.

Czytaj więcej...