Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Badania Internetowe

Rok 2010 w e-commerce

Zestawienie zakupowe Polaków

Coraz więcej wydajemy w internecie. W zeszłym roku średnio każdy z nas wydał prawie 1000 zł. Wydane 15,5 mld zł oznacza największy do tej pory, 3-proc. udział rynku e-commerce w polskim handlu. Aż 85 proc. polskich internautów zamierzało kupić w tym roku prezenty w sieci. Wśród zwolenników robienia zakupów świątecznych przez Internet jest więcej kobiet niż mężczyzn. Najchętniej prezentów online szukały osoby w wieku 25–34 lata.

Czytaj więcej...

Raport Ecommerce 2010

Informacje o polskim rynku ecommerce - ranking sklepów internetowych

Czwarta już edycja corocznie publikowanego raportu o polskim rynku ecommerce dostarcza informacji o stanie branży, zwyczajach zakupowych polskiego e-klienta, strukturze asortymentowej polskich e-sklepów, oraz o geografii rynku. Raport jest bogaty w cyferki obrazujące trendy, przejrzyste wykresy i potężną dawkę reklam, co powoduje kłopoty percepcyjne - jednak warto pobrać i zapoznać się z jego treścią ;)

Czytaj więcej...

Internet lokalny

Informacje regionalne w sieci

Z badania przeprowadzonego przez PBI wynika, że dla ankietowanych internautów sieć stanowi podstawowe źródło informacji o swoim regionie. Internauci korzystają z niej nie tylko najchętniej, ale również regularnie. Chętnie też dzielą się w internecie wiedzą na temat wydarzeń regionalnych. Dziewięciu na dziesięciu (91 proc.) internautów w wieku 18-54 lat wiedzę na temat swojej miejscowości (regionu) czerpie z internetu. Jest to najchętniej wybierane źródło informacji na ten temat.

Czytaj więcej...

Raport social media

Wpływ mediów społecznościowych na życie

Międzynarodowa sieć Ecco International Communications Network, do której należy On Board PR, opracowała pierwszy globalny przegląd mediów społecznościowych. Raport jest przewodnikiem po narzędziach i mediach społecznościowych w 22 krajach. W raporcie podkreślono zarówno główne różnice, jak i podobieństwa w trendach na lokalnych rynkach mediów społecznościowych.

Czytaj więcej...

Prognozy E-commerce w 2010

Dlaczego kupujemy w sklepach internetowych?

Według  badań European Interactive Advertising Association (EIAA) wzrost popularności e-commerce w przyszłym roku szacuje się na prawie 8%. Głównym powodem jest coraz większe zadowolenie Internautów z obsługi sklepów internetowych oraz większego bezpieczeństwa zakupów. Ostatnie dwa lata przyniosły gwałtowny rozwój branży e-commerce, a co za tym idzie wzrost świadomości i wiedzy Internautów na ten temat. Wymagania dotyczące tego obszaru stają się coraz większe.

Czytaj więcej...