Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Bezpieczeństwo

Polskie wynalazki najlepsze

Medale dla bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo to nie tylko internet. Rewolucyjny polski wynalazek EPAR umożliwia zredukowanie skutków wypadków nawet o 90 %. Coraz bliższa staje się wizja świata, w którym skutki katastrof z udziałem pojazdów i urządzeń mechanicznych zostaną w dużej mierze wyeliminowane. Brzmi nierealnie? Przeczytaj o sukciesie mechanicznego transformatora energii kinetycznej chroniącego pojazd i pasażerów przed skutkami kolizji drogowych.

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo na Facebooku

Zasady bezpiecznego korzystania z Facebooka

Gry oparte na przeglądarkach są obecnie niezwykle popularne w społeczności online - potwierdza to między innymi fakt, że każdego miesiąca 200 milionów użytkowników gra w gry za pośrednictwem portalu Facebook. Najpopularniejszą grą jest obecnie FarmVille, który posiada prawie 70 milionów fanów. Jednak te nowoczesne formy rozrywki kryją zagrożenia. W zeszłym tygodniu spółka matka firmy FarmVille (Zynga), musiała ukrócić oszukańcze subskrypcje...

Czytaj więcej...

Rosyjski haker

Kim są rosyjscy hakerzy?

Fiodor Jaroczkin oraz „Grugq”, badacze z amerykańskiego instytutu do spraw bezpieczeństwa narodowego InfraGard, wniknęli na okres sześciu miesięcy w środowisko rosyjskich hakerów. Cel badania był prosty: dowiedzieć się kim są ludzie, którzy stoją za światowymi atakami hakerskimi, w jaki sposób działają i co jest głównym motywem skłaniającym ich do tworzenia i rozprzestrzeniania złośliwych programów.

Czytaj więcej...

Groźne USB

Urządzenia USB a bezpieczeństwo

25% nowych robaków stworzonych w tym roku rozprzestrzenia się przez urządzenia USB. Co roku 48% małych i średnich firm na całym świecie pada ofiarą infekcji. Przyczyną jednej trzeciej z nich są robaki szerzące się przez urządzenia USB - to tylko jeden z wniosków badania „Second International SMB Security Barometer”, którym objęto ponad 10 tys. firm w Europie i obu Amerykach. Zagrożenia tego typu są w stanie samodzielnie skopiować swój kod na dowolne urządzenia przechowujące dane:

Czytaj więcej...

Raport bezpieczeństwa Cisco

Bezpieczeństwo w sieci od nowa

Według opublikowanego raportu „Cisco 2010 Midyear Security Report”, firmy muszą zmienić swoje podejście do bezpieczeństwa, aby chronić sieci i kluczowe informacje korporacyjne przed ewoluującymi zagrożeniami. Ruchy tektoniczne — rosnąca popularność sieci społecznościowych, upowszechnianie się sieciowych urządzeń mobilnych i wirtualizacja — nadal wstrząsają krajobrazem bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...