Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Bezpieczeństwo

Bezpieczny Mac

Użytkownicy Maca na celowniku

AVG ostrzega użytkowników Maca przed niebezpieczeństwami, które mogą zagrozić ich komputerom. Z raportu firmy Intego wynika, że problem szkodliwych wirusów, robaków, spyware’u oraz Trojanów coraz częściej dotyka tej grupy użytkowników. Główną przyczyną rosnącej liczby zagrożeń celujących w rozwiązania Mac jest ich dynamicznie rosnący udział w rynku, zdominowanym dotychczas przez komputery PC.

Czytaj więcej...

Boot oszustom sprzedam

Nową sieć "niewykrywalnych" botów

Laboratorium antywirusowe PandaLabs wykryło w sieci portal oferujący boty o szeregu funkcji w cenie od 95 do 225 USD. Cena całego katalogu botów to 4500 USD. Boty mają służyć do tworzenia kont na portalach społecznościowych, kradzieży tożsamości i znajomych, wysyłania wiadomości, itp. Ich twórcy twierdzą, że wszystkie boty są niewykrywalne, gdyż losowo zmieniają użytkowników, agentów i nagłówki. Zawierają także automatyczne generatory kodów CAPTCHA.

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo PDF

Zagrożenie w plikach PDF

Czy zwykłe przeglądanie plików PDF może być niebezpieczne? Jak najbardziej. Dowiedz się w  jaki sposób cyberprzestępcy wykorzystują nasze największe słabości i co możesz na to poradzić. O groźnie wyglądającej „dziurze” w funkcjach programów Adobe Reader oraz FoxIt Reader powiadomił na swoim blogu Didier Stevens, belgijski profesjonalista pracujący w dziedzinie bezpieczeństwa IT. Problemem zainteresowały się również duże media, jak choćby CNET News.

Czytaj więcej...

nieBezpieczne zakładki przeglądarek

Lepiej uważać co się przegląda

Jeśli korzystasz z zakładek w Internet Eksplorerze, Firefoksie lub innych przeglądarkach, możesz być poważnie zagrożony "tabnabbingiem". O nowym cyberprzestępczym i super-skutecznym pomyśle na kradzież danych internautów poinformował właśnie na swoim blogu Aza Raskin, członek zespołu Mozilla Firefox.

Czytaj więcej...

Internet może przestać działać?

Domain Name System zagrożony

Jeden z najważniejszych systemów w Internecie Domain Name System jest zagrożony. Zagrożenie płynie z dwóch stron - po pierwsze ze strony hakerów, a co istotne z powodu przeciążenia. Domain Name System zajmuje się zamianą adresów stron czytelnych dla człowieka na adresy IP zrozumiałe dla serwerów i komputerów. Jest to bez wątpienia najważniejszy system współczesnego Internetu.

Czytaj więcej...