Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Bezpieczeństwo

IBM raport bezpieczeństwa

Jak wypadamy na tle rozrabiających

Polska znalazła się na 7. miejscu wśród krajów produkujących największą ilość spamu i phishingu w globalnym raporcie IBM X-Force. - IBM opublikował doroczny raport X-Force poświęcony bezpieczeństwu w IT. Wyniki raportu wskazują na to, iż w ostatnim roku wzrosło zagrożenie phishingiem (czyli wyłudzaniem poufnych informacji poprzez podszywanie się pod godną zaufania osobę lub instytucję), a ponadto zanotowano większą podatność dokumentów na cyberataki.

Czytaj więcej...

Jak mądrze kupować?

Bezpieczne zakupy online

Współczesne kobiety robią zakupy, siedząc wygodnie we własnym mieszkaniu, przed eleganckim netbookiem lub laptopem ze stojącą obok filiżanką herbaty lub kieliszkiem wina. W ten sposób unikają grubiańskich sprzedawców, zatłoczonych sklepów czy niedziałających parkometrów - idealne warunki, gdy ktoś chce zrobić sobie upominek z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet obchodzonego 8 marca.

Czytaj więcej...

Wirusy 2009 roku

Ranking wirusów które z racji zastosowania technik inżynierii społecznej lub widocznego wpływu na komputery najbardziej wyróżniały się w zeszłym roku.

Laboratorium firmy Panda Security opublikowało „Kronikę wirusów 2009” zawierającą przegląd złośliwych kodów, które pojawiły się w ciągu ostatnich 12 miesięcy i wyszczególniło te, które w jakiś sposób się wyróżniały. Z tego względu niektóre dobrze znane złośliwe kody (np. wirus Koobface) nie znalazły się na tej liście.

Czytaj więcej...

Bezpieczny internet

ABC bezpieczeństwa

Faktem jest to, że Internauci stają się coraz młodsi, a największy wzrost użytkowników Internetu ma obecnie miejsce wśród dzieci. Około 75 procent dzieci w Europie korzysta z Internetu. Ich rodzice w większości również są użytkownikami Sieci, często jednak - w przeciwieństwie do innych dziedzin życia - mają w tym mniejsze doświadczenie niż ich pociechy. Jest jednak kilka prostych środków, które możesz zastosować, aby zapewnić ochronę swoim dzieciom.

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo 2010

Prognozy nieBezpieczeństw

Czego możemy spodziewać się po 2010 roku? Według ekspertów firmy Kaspersky, w nadchodzącym roku zmieni się rodzaj ataków na użytkowników: z ataków przeprowadzanych za pośrednictwem stron internetowych i aplikacji - na ataki zapoczątkowane w sieciach współdzielenia plików. Już w 2009 roku seria masowych epidemii szkodliwego oprogramowania „wspierana” była szkodliwymi plikami rozprzestrzenianymi przy użyciu portali torrentowych.

Czytaj więcej...