Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Bezpieczeństwo

Prywatne dane

Użytkownicy Facebooka podają dane na tacy

Z badań przeprowadzonych przez Sophos wynika, że aż 46% użytkowników sieci Facebook jest skłonnych do ujawnienia swoich prywatnych danych zupełnie obcym, fikcyjnym osobom. Sophos, firma specjalizująca się w technologiach ochrony informacji, opublikowała wyniki swoich ostatnich badań, które pokazują, jak łatwo jest ukraść tożsamość na portalu społecznościowym Facebook.

Czytaj więcej...

Jak kradną hasła?

Nasze hasła dostępne w internecie

Kaspersky Lab, zidentyfikował szkodliwy program powiązany z kradzieżą loginów i haseł tysięcy polskich Internautów. W ostatnim czasie w mediach pojawiły się informacje o wycieku haseł i loginów tysięcy polskich Internautów. Cala sytuacja zaczęła się od publikacji na jednym z forów serwisu GoldenLine strony umieszczonej za granicą, na której dostępne były loginy i hasła wielu użytkowników popularnych serwisów, między innymi Allegro.pl, Nasza-Klasa.pl, Kurnik.pl, Orange.pl, Gramy.pl i wielu innych.

Czytaj więcej...

Ranking zagrożeń komputerowych

Ranking wirusów - zestawienie z 20 lat

Eksperci z PandaLabs przedstawili ranking najbardziej niebezpiecznych zagrożeń komputerowych, które pojawiły się w ciągu 20 lat. Jak wynika z analizy pierwsze wirusy były tworzone aby rozsławić ich twórców i rozbawić użytkowników. Przez 20 lat cel powstawania wirusów zmienił się diametralnie. Dziś są tworzone by infekować niepostrzeżenie i dla swoich twórców zdobywać korzyści finansowe. Zabawa skończyła się dawno temu ...

Czytaj więcej...

Zagrożenia w sieci

Pułapki Internetu - przegląd zagrożeń

Artykuł ten zawiera kilka typowych przykładów i wyjaśnia, w jaki sposób możesz ochronić się przed zagrożeniami w internecie. Tekst ten jest kierowany głównie do osób, które nie mają dużego doświadczenia w korzystaniu z Internetu, nie jest jednak wykluczone, że przytoczone tu przykłady nauczą czegoś nowego również zaawansowanych internautów.

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo kosztuje

Darmowy czy płatny antywirus?

"Oprogramowanie antywirusowe?" Możesz je pobrać za darmo z Internetu! To prawda, jednak dostępne dzisiaj darmowe pakiety podstawowej ochrony często nie są przystosowane do walki z aktualnymi zagrożeniami. Dlatego użytkownicy potrzebują rozszerzonych funkcji i technologii, jakie można znaleźć w corocznych ofertach producentów oprogramowania bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...