Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Bezpieczeństwo

Google dla bezpieczeństwa

Niebezpieczne strony wg Google

Google przedstawiło raport z dziesięcioma adresami www, na które pod żadnym pozorem nie należy wchodzić, gdyż stanowią one zagrożenie dla komputerów odwiedzających je internautów. Co ciekawe, aż sześć z tych 10 witryn jest z Chin. System Google szukający w sieci złośliwych stron znalazł ich bardzo dużo, z czego większość posiada chińskie domeny.

Czytaj więcej...

Nastoletni włamywacze

Kłopoty z dzieciakami

67% nastolatków próbowało włamywać się na profile swoich znajomych z portali społecznościowych bądź komunikatorów - wynika z badania przeprowadzonego przez Panda Security. Natomiast co piąta badana osoba przyznała, iż publikowała w sieci kompromitujące zdjęcia swoich znajomych bez ich zgody.

Czytaj więcej...

Wychowanie w Sieci WWW

Bezpieczeństwo i ochrona prywatności dzieci

Badania przeprowadzone w Polsce wskazują, że aż 52 procent polskich internautów w wieku od 12 do 17 lat zetknęło się w Internecie z przemocą werbalną. Co roku ponad milion Polaków dołącza do grona Internautów. Już kilkuletnie dzieci potrafią buszować w Sieci i ich liczba będzie rosnąć. Od tego roku wszystkie dzieci klas początkowych będą w szkołach poznawać podstawy wiedzy o korzystaniu z nowoczesnych technologii.

Czytaj więcej...

Wyszukiwanie a zagrożenia

Google Trends pomaga zwabić ofiary?

Dawniej ofiary wabiono na niebezpieczne strony za pomocą masowo rozsyłanego spamu. Użytkownik czytał treść wiadomości, klikał na zawarte w niej linki, a następnie – nie będąc tego świadomym - był przekierowywany na szkodliwą stronę www. Jednak z uwagi na rosnącą nieufność użytkowników wobec wiadomości otrzymywanych od nieznanych nadawców, cyberprzestępcy zaczęli stosować skuteczniejsze sposoby wabienia nowych ofiar.

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo smartfonów

Bezpieczna komunikacja mobilna

Bycie osiągalnym przez cały czas, możliwość odpowiedzenia na e-maile lub sprawdzenia cennika podczas podróży – wymagania te odnoszą się nie tylko do dużych firm, ale również wielu małych i bardzo małych przedsiębiorstw. Natychmiastową łączność umożliwiają wprowadzane od pewnego czasu niedrogie pakiety danych wliczone w ceny abonamentów. Na obszarach obsługiwanych przez UMTS osiągane są rzeczywiste prędkości DSL, a do e-maili i okazjonalnych transferów danych wystarczy nawet GPRS czy EDGE.

Czytaj więcej...