Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Bezpieczeństwo

Downadup/Conficker - kontratak

Nagroda 250 tys. dolarów za autora wirusa

Nagrodę w wysokości 250 tysięcy dolarów za informacje dotyczące twórców robaka znanego pod nazwą Downadup lub Conficker wyznaczył koncern Microsoft. W przeszłości podobne praktyki przynosiły pożądane efekty. Ten złośliwy program zaczął krążyć po internecie w październiku 2008 roku. Od tego czasu zainfekował miliony komputerów. Złośliwe kod rozprzestrzeniają się za pośrednictwem poczty, zainfekowanych plików, ale też bezpośrednio przez WWW.

Czytaj więcej...

Raport Security IQ

40 proc. Internautów nie wie czy ma aktualnego antywirusa

Tylko 7 procent rodziców uważa, że ich dzieci są bezpieczne w Internecie, a ponad 40 procent internautów nie wie, czy ma aktualnego antywirusa, wynika z badań partnera technologicznego Netii, firmy F-Secure, poświęconych świadomości zagrożeń internetowych. Liczba użytkowników Internetu w Polsce systematycznie rośnie, mają do niego dostęp również dzieci.

Czytaj więcej...

Online Antyvirus Scanner

Nowy darmowy skaner online od Kaspersky

Kaspersky Lab, producent rozwiązań służących do ochrony danych, informuje o opublikowaniu nowej wersji swojego bezpłatnego skanera online, Kaspersky Online Scanner 7.0, który analizuje komputer w celu wykrycia szkodliwego oprogramowania. Dzięki zastosowaniu technologii Java nowy skaner działa niezależnie od wykorzystywanej przeglądarki internetowej. Kaspersky Online Scanner 7.0 jest doskonałym narzędziem do przetestowania jakości ochrony gwarantowanej przez technologię Kaspersky Lab i jednocześnie do porównania jej z mechanizmami zastosowanymi w produktach konkurencji.   

Czytaj więcej...

Banki i internet

Bankowe problemy z internetem

Jeszcze kilka lat temu bankowość internetowa dopiero raczkowała. Zarówno strony istniejących już banków, jak i powstające dopiero banki internetowe spotkały się z dużą podejrzliwością klientów. Szczególnie te drugie, ze względu na nieufność, jaką wzbudzał wśród klientów brak rzeczywistych oddziałów, do których w razie potrzeby można się udać. Teraz, mimo że użytkownicy sprawniej poruszają się w sieci i wiedzą więcej o możliwościach i zagrożeniach, jakie to ze sobą niesie, wciąż przyznają się do pewnych obaw.

Czytaj więcej...

Cyberprzestępczość

Przestępstwa w internecie

Rozwój naszego społeczeństwa osiągnął punkt, w którym wielu, jeśli nie większość z nas, spędza znaczną część życia online. Pod wieloma względami ten wirtualny świat online odzwierciedla nasz realny świat. Przestępcy, którzy niestety stanowią integralną część naszej struktury społecznej, pojawili się również w świecie wirtualnym. Obecność cyberprzestępców jest coraz bardziej dominująca, ponieważ swobodnie rozwijająca się wymiana pieniędzy i danych online staje się coraz bardziej atrakcyjnym celem. Obecnie ekosystem cyberprzestępczy znajduje się w fazie prawie dojrzałej - istnieją dobrze zdefiniowane struktury i modele biznesowe. Nowa klasa cyberprzestępców swobodnie i otwarcie kupuje i sprzedaje szkodliwy kod.  

Czytaj więcej...