Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo Facebooka

Bezpieczeństwo portali społecznościowych

Jak to jest z bezpieczeństwem portali społecznościowych? Co serwis, to różnie. Internet obiegł film, w którym grupa hakerów Anonymous zapowiedziała, że „zabije” Facebooka 5 listopada b.r. Eksperci nie znaleźli żadnych dowodów na to, że ktoś szykuje się do usunięcia portalu z sieci, a grupa Anonymous wcześniej zaprzeczyła, że miała „oficjalny” udział w zapowiedzi ataku. Nawet jeżeli taki atak rzeczywiście miałby miejsce, szanse jego powodzenia są znikome.

 

Czytaj więcej...

Trojan Duqu

Trojan wyrafinowany jak artysta

Duqu następca Stuxneta, który w ubiegłym roku był odpowiedzialny za najgłośniejszy w historii sabotaż przemysłowy przeprowadzony przez cyberprzestępców. Za powstaniem Duqu stoją najprawdopodobniej ci sami ludzie, jednak nie ma on tak wiele wspólnego ze Stuxnetem, jak mogłoby się wydawać. Główną funkcją nowego trojana jest otwieranie tylnych drzwi do zainfekowanego systemu i ułatwianie kradzieży prywatnych informacji.

Czytaj więcej...

Wiosenne zagrożenia w internecie

Atak DDoS na LiveJournal

Atak DDoS na LiveJournal.com, zapoczątkowany pod koniec marca, trwał do początku kwietnia i był dużym wydarzeniem medialnym w Rosji. Dzięki temu że monitorowaliśmy jeden z botnetów odpowiedzialnych za ten atak, odkryliśmy kilka szczegółów na jego temat. Na początku każdy komputer w botnecie otrzymał polecenia atakowania jednego lub dwóch odsyłaczy dziennie. Jednak 4 kwietnia boty otrzymały listę 36 odsyłaczy, obejmującą http://livejournal.com oraz http://livejournal.ru.

 

Czytaj więcej...

Google Chromebook

Czy system operacyjny działający w oparciu o chmurę jest bezpieczniejszy od rozwiązań konwencjonalnych?

Bez wątpienia żyjemy w ciekawych czasach. Niedawno pojawiła się pogłoska o tym, że Apple zamierza wykorzystywać procesory ARM w swoich laptopach nowej generacji. Decyzja ta ma bardzo interesujące implikacje dla przyszłości komputerów i może świadczyć o rosnącym zapotrzebowaniu na platformę komputerową, która zużywa mniej energii i może być użytkowana przez cały dzień bez potrzeby ładowania.

 

Czytaj więcej...

Wycieki danych

Wycieki informacji zagrożeniem dla Internautów

W tym roku amerykańscy ambasadorowie stacjonujący w różnych krajach nie marzą o wspaniałych prezentach gwiazdkowych. Pragną jedynie cichego miejsca, w którym mogliby się zaszyć, aby oszczędzić sobie wstydu. Wszystkiemu winne są rewelacje opublikowane na portalu WikiLeaks. Szczegółowe i soczyste oceny amerykańskiej polityki zagranicznej są żenujące dla wszystkich, których dotyczą. Wycieki informacji mogą okazać się bardzo kłopotliwe. Wystarczy jednak stosować się do kilku wskazówek bezpieczeństwa, aby zaoszczędzić sobie wstydu i potencjalnych problemów.

Czytaj więcej...