Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Bezpieczeństwo

Metody cyberszpiegowania

Operacja Turla, Snake oraz Uroburos. Włamania do systemów US Army


Eksperci z firm G Data i BAE Systems poinformowali niedawno o wykryciu zaawansowanej operacji cyberszpiegowskiej "Turla" (znanej także jako Snake oraz Uroburos). Po przyjrzeniu się szczegółom eksperci z Kaspersky odkryli połączenie tej operacji z znanym już zaawansowanym szkodliwym programem Agent.BTZ, który jest aktywny między innymi w Polsce.

Czytaj więcej...

Trojany bankowe

Carberp, Citadel, SpyEye, i ZeuS...

Trojany bankowe mają wspólne cechy: próbują uniknąć wykrycia przez oprogramowanie antywirusowe, przechwytują znaki wprowadzane z klawiatury, kradną dane z przeglądarek internetowych i plików na dysku oraz wszystkie informacje, które mogą pomóc cyberprzestępcom włamać się do kont bankowych i serwisów finansowych online. Trojany mogą instalować szkodliwe programy na smartfonach, by przechwytywać kody jednorazowe wysyłane przez banki w SMS-ach.

Czytaj więcej...

Ochrona prywatności w społecznościach

Czyli na Facebooku też uważaj!

Wprawdzie Facebook jest administratorem danych osobowych, ale użytkownicy tego portalu muszą pamiętać, że korzystając z niego, mogą nieświadomie naruszać prawo do ochrony danych innych osób. Przyjmuje się, że administratorami danych przetwarzanych na serwisach społecznościowych i podmiotami zobowiązanymi do przestrzegania zarówno ustawy o ochronie danych osobowych, jak i unijnej dyrektywy 95/46, są twórcy tych serwisów.

Czytaj więcej...

Zagrożenia dla Androida

Mobilne ataki ...

Liczba nowych szkodliwych programów atakujących platformę Android wzrosła niemal trzykrotnie w drugim kwartale bieżącego roku – tak wynika z danych liczbowych zawartych w przygotowanym przez Kaspersky raporcie dotyczącym ewolucji zagrożeń IT w II kwartale 2012 r. W badanym okresie pojawiło się niemal 15 tysięcy nowych szkodliwych programów atakujących mobilny system Google’a. Statystyki jednoznacznie pokazują, że cyberprzestępcy coraz bardziej koncentrują się na rozwoju szkodliwych programów dla urządzeń mobilnych.

Czytaj więcej...

Kłopoty z Androidem

Czy potrzebujemy nowej wersji Androida?


Tej jesieni Google planuje wprowadzić do sprzedaży piątą wersję Androida o nazwie Jelly Bean. Timothy Armstrong, ekspert ds. bezpieczeństwa z Kaspersky Lab, zastanawia się, czy tak szybkie wydanie kolejnej wersji Androida w ogóle jest potrzebne. Zdaniem Armstronga wprowadzanie nowych wersji systemu, które nie są dostępne dla wszystkich smartfonów dostępnych na rynku, wpływa negatywnie na bezpieczeństwo użytkowników.

 

Czytaj więcej...