Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

CMS i narzędzia WEB Mastera

Web Master Narzędzia Desktop

Bezpłatne narzędzia dla web mastera / Freeware Web Master tools

Poniżej znajdziecie narzedzia które pomagają w pozycjonowaniu, promocji, weryfikacji stron WWW. Narzedzia pomagające w pracy nawet profesjonalnym web masterom, z wielu mogą skorzystać pasjonaci, którym zalerzy na weryfikacji własnych umiejętności i budowanych z pasją witryn WWW. Korzystajcie i cieszcie się :)

Czytaj więcej...

HTML & CSS - Opis Języka I

HTML i CSS, dokumenty zawierające tekst, obrazy, tabele, cytaty, listy,  formularze...
HTML a XHTML
, podstawowe atrybuty CSS, div i css, element META, poprawność kodu HTML, rejestracja, fotogalerie, tła... Menu w JavaScrip, grafika na stronach, listy i hiperłącza...

Czytaj więcej...

Domeny narodowe - notacja międzynarodowa

Geo-lokalizacja

Możecie zapoznać się z listą nazw i oznaczeń Narodowych Domen Internetowych, które stosowane są w standardach międzynarodowych do identyfikacji krajów pochodzenia / rejestracji. Obecnie ta najogólniejsza geo-lokalizacja nie jest już precyzyjna, zapanowała większa wolność i brak kontroli nad faktyczną siedzibą rejestrującego; co jest wiemy przestało być istotne - istnieją wszak dokładne narzędzia lokalizujące i identyfikujące nabywcę, właściciela danej domeny; w konsekwencji polityka rejestratorów globalnych od dawna nie podlega ograniczeniom. Zestawienie pozostaje aktualne, może być pomocne choćby w sytuacji "zarezerwowanej" nazwy, identyfikacji ogólnej.

 

Czytaj więcej...

Ważne dla projektantów stron WWW

OCENA WWW 

Na kanadyjskim Uniwersytecie Carleton, zespół naukowców kierowany przez Gitte Lindgaard odkrył, że przeciętny człowiek ocenia wygląd strony internetowej już po 50 milisekundach. Trudno powiedzieć nam "zwykłym" ludziom, ile trwa 50 milisekund, ale to bardzo szybko! :)

Grupie ochotników zaproszonych do badania, pokazano 50 spreparowanych specjalnie na potrzeby testu stron WWW. Ankietowani wydali, zgodnie z założeniami projektu, dwie opinie na temat prezentowanych witryn. Pierwsza ocena miała być natychmiastowa i spontaniczna, druga po dokładniejszej analizie zawartości strony.

Jak okazało się, obydwie oceny były...

Czytaj więcej...

Generatory Albumów HTML

Poniżej lista freeware generatorów do obsługi galerii fotograficznych, albumów z grafiką w formacie HTML!

 

GENERATORY ALBUMÓW ZDJĘĆ I GRAFIKI do HTML

na strony WWW, do prezentacji - z obsługą miniatur.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. CMS - CZYM JEST? Część I