Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Agenda Dnia e-maila

Materiał dla prasy! 

Specjalne wydarzenie edukacyjno-medialne,

święto e-Komunikacji

"D  Z  I  E  Ń   e - maila".

Zapraszamy do odwiedzenia strony poświęconej e-Komunikacji, wydarzenie to zostało zainaugurowane dla każdego z Nas

–  każdego Użytkownika Internetu...

To okazja by porozmawiać o roli sieci w komunikacji z innymi ludźmi, by zwrócić uwagę na ogromne zasoby  informacji, które za pomocą zasobów światowego WWW stały się ogólnie dostępne. O faktach których sobie nie uświadamiamy i których, bywa, że nie doceniamy.

VERSION ENGLISH 

 

To szczególne święto dla Nas wszystkich uczestniczących i korzystających z sieci.

 Dzięki temu więcej możemy dowiedzieć się o internecie, posłuchać opinii specjalistów z wielu dziedzin - towarzyszących temu medium, a jednocześnie dokształcić się w zakresie bezpieczeństwa, oprogramowania, ba – definicji. Posłuchać ciekawostek, zadać pytania na przygotowanych specjalnie na tę okazję czatach. Pokój rozmów udostępni i specjalnie na tę okazję przygotuje portal Interia.pl

www.dzien-e-mail.org

Dlaczego “Dzień e-maila”?

E-mail, i jego symbol @ ( at – popularnie nazywana w Polsce: małpką), jest najpopularniejszym logo światowych zasobów World Wide Web - symbolem sieci. Organizatorzy uznali, że nic lepiej nie odzwierciedli roli komunikacji we współczesnym społeczeństwie niż najważniejszy jej symbol - @ - porównywalny ze znaczkiem pocztowym.

DZIEŃ e- MAILA może być i jest dowodem Solidarności specjalistów wielu net' owych dziedzin,  internetowych miejsc, których celem jest poprawa jakości komunikacji międzyludzkiej, wiedzy i świadomości użytkowników, bezpieczeństwa. Szeroko rozumiane media powinny więc włączyć się w tę inicjatywę – do czego namawiamy.

Dziś dla wielu ludzi internet właśnie jest głównym źródłem pozyskiwania informacji ze wszystkich dziedzin życia. Można mieć pewność, że przeważająca większość ludzkiej wiedzy ma swoje odzwierciedlenie w jej zasobach, a  ważne opracowania i informacje odszukać możemy jedynie w tym medium.

Cele zainaugurowania “Dnia e-maila” -  święta promującego światową sieć world wide web, to między innymi:

- Propagowanie komunikacji elektronicznej – jako szybszej, dokładniejszej, ekonomiczniejszej
- Propagowanie dostępności szeregu informacji dostępnych za pomocą technologii informatycznych
- Promocja najlepszych rozwiązań programowych i sprzętowych dla tego medium
- Promocja najlepszych firm i organizacji tworzących rozwiązania sieciowe
- Przypomnienie i udostępnienie najważniejszych informacji z zakresu komunikacji sieciowej
- Propagowanie możliwości edukacyjnych i poznawczych
- Promocja nowych technologi i rozwiązań
- Promocja samego medium
- Propagowanie zasad bezpiecznego posługiwania się narzędziami internetowymi i optymalnego doboru takich narzędzi.

PROGRAM obchodów obejmuje między innymi: start specjalnej strony internetowej 20 listopada - gdzie znajdziecie artykuły dotyczące internetu, FORUM dyskusyjne na którym będzie można podzielić się opiniami, porozmawiać na interesujące tematy czy zadać pytania specjalistom. 
Na stronie obchodów www.dzien-e-mail.org dostępne będą zapisy czatów zorganizowanych specjalnie na tę okazję, ich harmonogram. Informacje z mail' owych i webowych dyscyplin; - konkursy, sondy. Zostanie też ogłoszony internetowy plebiscyt w kilku e-kategoriach, również konkurs specjalny pt. "Jak e-mail zmienił Twoje Życie".

Głosy internautów zadecydują o tym, kto zwycięży. - w najważniejszym -  plebiscycie “Złotej Małpki”,  można zagłosować na popularne produkty związane z komunikacją elektroniczną. Głosowanie internautów jest najlepsza rekomendacją produktów - wystawiają ją sami użytkownicy. Celem jest promocja najlepszych rozwiązań i firm.

Finał zwieńczy konferencja prasowa, na której zostaną ogłoszone wyniki, a dziennikarze będą mogli usłyszeć co najbardziej interesowało rozmówców na czatach i forach.

Organizatorzy pokażą, że sieć nie służy tylko do rozrywki, ale również edukuje i łączy ludzi, ostrzegą przed czyhającymi niebezpieczeństwami.
Poinformują o zaletach rozwiązań sieciowych,  najlepszych programach; rozwiążą wątpliwości dotyczące podpisu elektronicznego. Napiszą o ogromnych możliwościach tkwiących w internecie, ułatwiających pracę i wyszukiwanie informacji.

W obchodach "Dnia e- maila" uczestniczyć będą specjaliści z różnych branż.
Ich wystąpienia na czatach i rozmowa z internautami – pomoże odpowiedzieć na pytania, a wiedza przekazana podczas  wypowiedzi na Forum pozwoli realnie poinformować potencjalnych odbiorców o rozwiązaniach informatycznych e-społeczeństwa...

Na czatach z internautami poruszane będą m.in. następujące tematy:
 
- PODPIS ELEKTRONICZNY
- POCZTA DLA NIEWIDOMYCH
- E mail KRYMINALNIE
- BEZPIECZNA POCZTA, PROTOKÓŁ SSL...
- MARKETING E-MAILOWY a SPAM
- NOWOCZESNE USŁUGI MARKETINGOWE i SIECIOWE

___ Zmiana(!) :)

W czatach uczestniczyć będą (W czatach uczestniczyli) między innymi: Jacek Zadrożny - z Polskiego Związku Niewidomych, Krzysztof Rutkowski - znany detektyw; przedstawiciel firmy Microsoft - Andrzej Zaremba omówi (omówił) zagadnienia bezpieczeństwa. O podpisie elektronicznym opowie (opowiedział) nam wybitny specjalista - Franciszek Wołowski...

Sądzimy, że zamysł jest ważny i pożyteczny i potrzebny wielu ludziom, sądzimy też, że spodoba się wielu z Was, że jest interesujący i nośny - w wielu aspektach.

Również by mądrze promować zaawansowane rozwiązania technologiczne i przybliżać je nam - wszystkim, korzystamy przecież ze światowych zasobów www ? :-)

PS(!) - Zbliżamy się do kolejnej edycji - Dnia Internauty pod znakiem "Dzień e maila"... Zapraszamy na obchody już teraz. Szersza informacja niebawem na naszych stronach. 

Kontak z redakcją - adres e-mail: biuro [małpka] dzien-e-mail [kropka] org lub biuroweb [małpka] gmail [kropka] com.

---