Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Relacja z konferencji prasowej

Informacje prasowe!

Partnerem konferencji prasowej był vortal www.biuroprasowe.pl:

 

Osobiste i imienne podziękowania dla: Zwiastuna - z polskiego zespołu Joomla, Damiana, Młodego - Przemka, który dorastał zmierzając się z projektem, Vipera - za spokój, Jerzego - za wytrwałość,... I wielu innych osób w tym reprezentujących firmy i instytucje - bo zawsze wszystko zależy od LUDZI: Marcinowi Słowińskiemu, Marcinowi Szporce, Jackowi Maślanka - za normalność helpdesk, ale i jego kolegom...

Uczestnikom CZATÓW tematycznych - Panu Franciszkowi Wołowskiemu, Jackowi Zadrożnemu, Andrzejowi Zarembie, Krzysztofowi Rutkowskiemu i wielu innym Osobom przez duże "O", w tym pracownikom działów Public Relations, szczególnie Pani Joannie Frąckowiak i Bartłomiejowi Danek za pozytywne myślenie. Wielu vortalom, stronom WWW Polskiej sieci... I ludziom którzy wspierali projekt a których tu niestety nie wymieniamy.

PONIŻEJ RELACJA

 

Poniżej cytujemy wypowiedzi uczestników spotkania i relację przygotowaną przez Biuro Prasowe, z niezbędnymi komentarzami i informacjami od redakcyjnymi :)

Pierwszy finał DNIA e-MAILA na świecie!


 

 

- Już na stałe będzie funkcjonowała stworzona przez nas witryna www.dzien-e-mail.org

Będą tam organizowane Akcje Specjalne w okresach pomiędzy poszczególnymi edycjami DNIA e-MAILA - mówi Jerzy Sokołowski (z lewej). Obok Marek Przegaliński

 


 

- Komputer i poczta elektroniczna to dla członków naszego związku okno na świat - mówiła Halina Guzowska, rzecznik prasowy Polskiego Związku Niewidomych
 

 

- Inicjatywa DNIA e-MAILA jest bardzo ciekawa i będzie się rozwijała. Cieszę się, że możemy uczestniczyć w pierwszym takim święcie na świecie - mówił Franciszek Wołowski z Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych SA prezentując swoją kartę z podpisem elektronicznym
 

 

- Grupy przestępcze coraz częściej korzystają z poczty elektronicznej i Internetu do komunikowania się, ale także dokonują przestępstw drogą elektroniczną. Znajomość tych arkanów jest dla nas kluczowa - mówił Sławomir Paciorek, konsultant ds. kryminalnych Biura Doradczego RUTKOWSKI
 

 

Michał Skrobot, podróżnik, architekt krajobrazu, twórca projektu Złotej Małpki
 

 

Goście finału pierwszej edycji DNIA e-MAILA mogli skosztować specjalne e-MAILOWE MENU m.in. tartinki z symbolem „małpki” wykonanej z pasty łososiowej
 
- Dzisiaj podsumowujemy pierwszy finał DNIA e-MAILA na świecie! Teraz to święto będzie się rozprzestrzeniało z Polski na inne kraje. Już na stałe będzie funkcjonowała stworzona przez nas witryna www.dzien-e-mail.org. Będą tam organizowane Akcje Aktywujące w okresach pomiędzy poszczególnymi edycjami DNIA e-MAILA. Już w poniedziałek, 5 grudnia 2005 roku, rozpoczynamy akcję „E-mail do Świętego Mikołaja” – mówił Jerzy Sokołowski z Komitetu Organizacyjnego Obchodów DNIA e-MAILA w Polsce. Wczoraj wieczorem - 3 grudnia 2005 roku – w warszawskiej Simple Cafe, największej kawiarence internetowej w Polsce, odbył się Finał Pierwszej Edycji Obchodów DNIA e-MAILA w Polsce.

[Od redakcji: e-mail'a do Świętego Mikołaja spodziewajcie się pod koniec roku 2006, niestety akcja zoatała przesunięta z powodów organizacyjnych, m.in. zbyt małej "ilości" czasu na jej zorganizowanie]


Jerzy Sokołowski, Komitet Obchodów DNIA e-MAILA:


- Idea związana ze zorganizowaniem DNIA e-MAILA wykluwała się około roku, ale twarde postanowienie zamienienia jej w czyn pojawiło się w pewien wrześniowy wieczór 2005 roku. Wtedy dostałem e-maila od znajomego z zagranicy z sugestią uczczenia w jakiś sposób internetu i poczty elektronicznej. Powiedzieliśmy – czemu nie, zróbmy DZIEŃ e-MAILA! Zaczęliśmy od skontaktowania się z twórcą symbolu @ (at) – popularnie nazywanej w Polsce małpką. To najpopularniejsze logo światowych zasobów World Wide Web – symbol sieci. Uznaliśmy, że nic lepiej nie odzwierciedli roli komunikacji we współczesnym społeczeństwie niż ten symbol - @ - porównywalny ze znaczkiem pocztowym.
Dostaliśmy „błogosławieństwo” twórcy małpki na organizację DNIA e-MAILA w Polsce oraz informację, że podobne działania są podejmowane w Niemczech. Nam udało się zorganizować obchody szybciej. Tak więc dzisiaj - 3 grudnia 2005 roku – podsumowujemy pierwszy finał DNIA e-MAILA na świecie! Teraz to święto będzie się rozprzestrzeniało z Polski na inne kraje.
Co dalej? Już na stałe będzie funkcjonowała stworzona przez nas witryna www.dzien-e-mail.org. Będą  organizowane Akcje Specjalne w okresach pomiędzy poszczególnymi edycjami DNIA e-MAILA. (...) Wiele z nich, naszym zdaniem Ciekawych, w tym zabawne - program przedstawimy niebawem.


Marek Przegaliński, Komitet Obchodów DNIA e-MAILA, organizator:


- Organizacja DNIA e-MAILA była sporym wyzwaniem również od strony informatycznej. Największym problemem był czas. Nasza witryna www.dzien-e-mail.org powstała w rekordowo krótkim terminie – ok.  48 godzin nieprzerwanej pracy. Pracowały przy tym cztery osoby, koordynowałem te prace. [Choć bez pomocy "walecznych" projekt nie doszedł by do skutku - za co Im dziękuję] Strona żyje, będzie żyła i rozwijała się. Można na niej znaleźć m.in. artykuły dotyczące e-komunikacji, zapisy czatów związanych z naszym świętem, podczas których poruszane były GORĄCE TEMATY zgłaszane przez internatów.  - Powoli i sukcesywnie będziemy rozwijać stronę - tworząc pewne novum w Polsce - Vortal e-Komunikacji - wierzymy, że witryna poświęcona Internautom, informująca o zagrożeniach, zaletach i problemach sieci znajdzie swoje stałe miejsce i zyska sympatię - tak zaawansowanych "wyjadaczy", jak i początkujących użytkowników.

Naszym celem jest m.in. most łączący pokolenia, doświadczenia, wizje... Różne światy, bywa, że witryny - które "na co dzień" nie specjalnie przepadają za sobą... "Nasz Vortal" pełni rolę służebną i pojednawczą... Co nie oznacza braku własnego zdania... Bez wątpienia, będziemy poruszali też tematy kontrowersyjne, niewygodne. Nigdy jednak w "złej wierze", raczej by zadać pytania, poszukać rozwiazania problemów, zmobilizować do myślenia. Ważne, że chcemy uczyć "zrozumienia", poszanowania... A nie, o co "łatwo", bezsensownie jątrzyć, burzyć... Jezeli już, to nieprzemyślane przepisy, czy rozwiązania legislacyjne :) Pozdrowienia dla WSZYSTKICH surferów...

W ramach obchodów DNIA e-MAILA Internauci, oprócz wymiany informacji, dyskusji na czatach mogli wziąć udział w Plebiscycie o „Złotą Małpkę”, w którym wybierają najlepszych dostawców, produktów związanych z Internetem, usług oferowanych poprzez WWW m.in. poczty elektronicznej i niezbędnego "zaplecza" do jej obsługi, oferty banków internetowych, aukcji, dostawców etc Zwycięzcy plebiscytu otrzymają właśnie „Złote Małpki”.  O ile zechce się wam "odwiedzającym", głosować... (Plebiscyt nadal pozostaje otwarty)

Celowo nie ogłosiliśmy dzisiaj [3 grudnia – przyp. red.] wyników gdyż chcemy dać szansę udziału w tym wydarzeniu szerszemu gronu internautów. (...) Głosowanie powinno być wiarygodne... Inaczej pozbawione jest głębszego sensu.
Przewidujemy nowe konkursy dotyczące produktów, usług, rozwiązań programowych i sprzętowych stosowanych w e-komunikacji. Zachęcamy internautów do zaglądania na witrynę DNIA e-MAILA i udziału w naszych wydarzeniach.

Będziemy sukcesywnie powiększać bazę ciekwych materiałów na tematy e-Komunikacji, badań internetu, bezpieczeństwa i zabezpieczeń, ciekawostek o "wirtualnym" świecie...

 

Ważne, od organizatora akcji szczególne podziękowania należą się: 

Stefanowi Wajdzie - "Zwiastun" i Damianowi Goryszewskiemu - "goodSpeed". Bez nich niemożliwe - stało się wykonalne, a walka z czasem została wygrana!

 

Poniżej wypowiedzi uczestników konferencji:Halina Guzowska, rzecznik prasowy Polskiego Związku Niewidomych:


- W Polskim Związku Niewidomych zrzeszone są osoby niewidome i słabowidzące. Czym dla tych osób jest komputer i poczta elektroniczna. Przewodnikiem, zdobywaniem znacznej części brakujących wiadomości, które do nich nie docierają. Komputer z odpowiednim oprzyrządowaniem zapewnia im dostęp do tych informacji. Pierwsze takie komputery pojawiły się na początku lat 90.
Teraz zakup specjalistycznego sprzętu jest możliwy dzięki programom PFRON skierowanych do młodych ludzi, którzy uczą się w szkołach lub studiują. Zachęcam do korzystania z tego programu. Nazywa się on „Komputer dla Homera”.
PZN zajmuje się wczesną rehabilitacją osób nowoociemniałych. Teraz w wyniku wypadków komunikacyjnych medycyna ratuje życie, ale nie wszystkie funkcje, które przed wypadkiem człowiek miał. W przypadku utraty wzroku bardzo ważna jest wczesna interwencja i rehabilitacja tych osób. Te osoby utraciły wzrok i nie mogą się odnaleźć. Komputer pomaga im w nawiązaniu kontaktu ze światem. Robimy kursy komputerowe dla nowoociemniałych. Kształcimy dzieci, które urodziły się niewidome, by od najmłodszych lat umiały posługiwać się komputerem. Komputer i poczta elektroniczna to dla nich okno na świat.


Franciszek Wołowski, Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.:


- Inicjatywa DNIA e-MAILA jest bardzo ciekawa i będzie się rozwijała. Cieszę się, że możemy uczestniczyć w pierwszym takim święcie na świecie.
Ja na co dzień zajmuję się sprawami zarządzania bezpieczeństwem systemów informacyjnych. W czasie obchodów DNIA e-MAILA wyjaśniałem wszelkie zawiłości związane z funkcjonowaniem podpisu elektronicznego. Z podpisem elektronicznym jest obecnie dużo lepiej niż postrzegają to jego przeciwnicy i nie tak dobrze jak chcieliby to widzieć jego zwolennicy. Od sierpnia 2006 roku cała sfera publiczna będzie musiała akceptować podpis elektroniczny. Ustawa o podpisie elektronicznym, która została uchwalona, przewidywała czteroletni okres przygotowawczy. Za 9 miesięcy każdy z nas będzie mógł do urzędu wysłać swoje pismo z podpisem elektronicznym i będzie ono musiało być zaakceptowane. By złożyć podpis elektroniczny potrzebny jest czytnik oraz karta elektroniczna zawierają podpis.


Sławomir Paciorek, konsultant ds. kryminalnych Biura Doradczego RUTKOWSKI:


- Na przełomie roku 1997-98 Biuro Detektywistyczne RUTKOWSKI było jedną z pierwszych firm w Polsce posiadających swój adres www. Korzystamy z niego do dzisiaj. E-mail służy do przekazywania informacji między biurami. Główne biuro mamy w Łodzi, ale mamy także biuro w Warszawie. Teraz korzystamy z poczty elektronicznej wysyłanej z telefonów komórkowych. Grupy przestępcze coraz częściej korzystają z poczty elektronicznej do komunikowania się, ale także dokonują przestępstw drogą elektroniczną. Znajomość tych arkanów jest dla nas kluczowa. Przy rozszyfrowaniu przestępstw popełnianych drogą elektroniczną korzystamy z usług profesjonalnej firmy HD.lab z Wrocławia. Szef [Krzysztof Rutkowski – przyp. red.] niestety nie mógł wziąć udziału w dzisiejszym finale. Z przyjemnością będziemy uczestniczyć w kolejnych edycjach DNIA e-MAILA.


Michał Skrobot, podróżnik, architekt krajobrazu, twórca projektu Złotej Małpki:

Zostałem poproszony o zaprojektowanie statuetki Złotej Małpki. Projekt zrodził się w ciągu 5 minut. Rozmyślałem, wszedłem do pracowni i wieszając płaszcz zobaczyłem druciany wieszak. Tak powstał projekt Złotej Małpki. Małpka, wykonana będzie z jednego pręta ze stali kwasowej, który zawija się w kabel - podstawę, symbolizujący przekaz informacji.

Organizatorem DNIA e-MAILA jest Komitet Obchodów DNIA e-MAILA w Polsce powołany przez firmę Infero Group.

Konferencja odbyła się w Simple Cafe, największej w kraju kawiarence Internetowej, warto zajrzeć! 

Dziękujemy za gościnę i pomoc Simple Internetcafe, szczególnie dziękujemy też: przychylnie nastawionym portalom i vortalom polskiej pajęczyny, ludziom, bez pomocy których projekt nie zakończyłby się realizacją!

Impression Catering, za skuteczne szybkie działanie i pyszne dania serwowane na konferencji !

Polecamy!

Smacznego:)