Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

e-Komunikacja

Nowe trendy technologiczne na kryzys

Wydajesz pieniądze na ubezpieczenie – prawda? Masz prawnika (najprawdopodobniej) i księgowego (na pewno) – zgadza się? A jednak kiedy przychodzi do wydawania pieniędzy na IT, wiele osób decyduje się na to TYLKO wtedy, kiedy musi. Nie wydają pieniędzy na technologie, które uważają za zbędne. To błąd. Jeśli tworzysz biznes, który ma przetrwać, musisz myśleć o wydatkach na IT jako o inwestycji w jego rozwój...

Czytaj więcej...

Faktury a e-mail

Faktury można przesyłać e-mailem

Faktury elektroniczne będą traktowane tak samo jak papierowe. Komisarz KE ds. podatków uważa, że obecne przepisy dotyczące VAT są nadmiernie skomplikowane. Jeśli z dyrektywy o VAT znikną przepisy dotyczące dodatkowych wymagań wobec faktur elektronicznych, fakturę będzie można wysłać zwykłym e-mailem, bez konieczności użycia bezpiecznego podpisu elektronicznego - uważa Wojciech Śliż, doradca podatkowy z PricewaterhouseCoopers.

Czytaj więcej...

e-Komunikacja rządu

Konsultacje internetowe rządu

Rząd RP, za pośrednictwem największych polskich portali, zaprasza internautów do współtworzenia strategii rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Pięć największych polskich portali internetowych - Onet.pl, WP.pl, Gazeta.pl, Interia.pl, o2.pl, docierających łącznie do 99% polskich internautów - przeprowadzą wśród użytkowników polskiego Internetu wspólną ankietę. Na prośbę MSWiA zbadają w niej oczekiwania i opinie internautów dotyczące kierunków rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce. Ankieta przeprowadzona zostanie w pięciu największych polskich portalach między 1 a 14 września tego roku.  

Czytaj więcej...

Innowacje IBM

IBM Next Five in Five

Nic tak nie wpływa na nasze życie jak przełomowe wynalazki i innowacje. Wystarczy wyobrazić sobie życie bez technologii GSM, o braku komputerów w życiu codziennym nie wspominając. Jeden z ojców ery informacji i informatyki - IBM - przedstawił 5 rewolucyjnych innowacji, które zmienią życie w ciągu najbliższych 5 lat. Tegoroczna lista IBM Next Five in Five prezentuje 5 rozwiązań, które mają szansę odmienić nasze życie w ciągu najbliższych pięciu lat. Lista Next Five in Five oparta jest na analizie trendów rynkowych i społecznych, które będą miały wpływ na transformację naszego stylu życia, jak również najnowszych technologiach stworzonych przez laboratoria IBM na całym świecie, dzięki którym innowacje te stają się już rzeczywistością.  

Czytaj więcej...

IT News Czerwiec

Nowa odsłona QuarkXPress 8

Firma Quark wkrótce wprowadzi do sprzedaży nową wersję swojego oprogramowania DTP. QuarkXPress 8, tak jak poprzednie wersje przeznaczony jest przede wszystkim do profesjonalnych zastosowań wydawniczych. Wśród nowych funkcji warto wymienić przede wszystkim narzędzia do obracania i skalowania obrazów w czasie rzeczywistym oraz ulepszone środowisko robocze z natychmiastowym dostępem do zawartości PDF, EPS, SWF oraz HTML. W aplikacji uproszczono przenoszenie metoda drag-and-drop tekstu i obrazów z innych aplikacji, włącznie z Adobe Bridge, Photoshop oraz Illustrator. Quark ma być dostępny w ciągu dwóch miesięcy. 

Czytaj więcej...