Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

e-Komunikacja

Uzależnienie od Internetu

Nieobecni w rzeczywistości

Zwiększająca się popularność klipów video w Internecie, coraz większa liczba komunikatów, coraz większa ilość zawodów, w których narzędziem jest Internet – to wszystko sprawia, że życie online staje się dla niektórych intensywniejsze od tego rzeczywistego. Sharon Saramiento zorientowała się, że czas się na chwilę wyłączyć, kiedy zaczęła blogować w snach i słyszeć wyobrażone sygnały komunikatora. Ariel Meadow Stallings traciła całe godziny surfując w Internecie, po czym czułam jakby cały ten czas spędziła w pijackiej śpiączce. Obie kobiety są częścią głebko zakorzenionego zjawiska, gdzie uzależnieni od Internetu,  

Czytaj więcej...

Prawa autorskie P2P w UE

„Do trzech razy sztuka” 

W obliczu bezradności przemysłu informacyjnego wobec nagminnego nielegalnego pobierania i przetwarzania plików objętych prawem autorski pojawiają się projekty prawa, regulującego tę kwestię odgórnie. Japonia już przyjęła przepis podobny do tego, jaki teraz jest dyskutowany w UE. Proponowany przepis “trzy razy” został na razie zatrzymany w Parlamencie Europejskim, jako że większość parlamentarzystów głosowała przeciwko odcinaniu nielegalnym użytkownikom plików dostępu do Internetu. “Głosowanie pokazuje, że parlamentarzyści chcą kompromisu pomiędzy interesem posiadaczy praw autorskich a konsumentami,

Czytaj więcej...

Własność intelektualna w Internecie

Własność w sieci

Światowa Organizacja Własności Intelektualnej (World Intellectual Property Organization, WIPO) ogłosiła listę „internetowych squatterów” ze stron internetowych, które mają w domenie nazwy odwołujące się do znanych firm, organizacji czy osobistości. Organizacja otrzymała w minionym roku 2,156 skarg dotyczących rzekomych nadużyć w wykorzystaniu znaków firmowych, co stanowi 18% więcej niż w roku  2006 i 48% więcej niż 2005.

“Taki wzrost oznacza, ze 'cybersquatting' pozostaje znaczącą kwestią dla właścicieli praw” – powiedział w ubiegły czwartek Francis Gurry, jeden z dyrektorów WIPO.

Czytaj więcej...

IT News Kwiecień

Google, Yahoo i Myspace łączą siły

Trzej internetowi giganci pracują razem nad „Open Social” – nową platformą internetową. Jest to pierwszy tak duży projekt Yahoo od próby przejęcia firmy przez Microsoft. Projekt „Open Social” zapoczątkował portal Google już w listopadzie 2007 roku, z zamiarem utworzenia łatwo dostępnego zestawu narzędzi programistycznych (API) dla „społecznej sieci”.

Połączenie Google z Myspace i Yahoo rokuje przedsięwzięciu sukces. Przedstawiciele Yahoo uważają, że „Open Social” sprawi, że sieć będzie dostarczać jeszcze większe zadowolenie użytkownikom i spełni ich oczekiwania.

Czytaj więcej...

Ranking sportowców

SportoWWWiec Roku 2007!

Euzebiusz Smolarek został wybrany przez użytkowników Wirtualnej Polski SportoWWWcem 2007 Roku.

Piłkarz wyprzedził dziewiętnastu kandydatów do tego zaszczytnego tytułu, w tym Adama Małysza, Roberta Kubicę, Tadeusza Błażusiaka i Otylię Jędrzejczak. Euzebiusz Smolarek zdystansował pozostałych kandydatów. Miał dwa razy więcej głosów niż kolejny sportowiec w stawce, skoczek Adam Małysz. Na trzeciej pozycji uplasował się jedyny Polak w Formule1, Robert Kubica. W okresie styczeń-luty 2008 stronę z Plebiscytem na Internetowego SportoWWWca 2007 Roku odwiedziło prawie pół miliona użytkowników Sieci.

Czytaj więcej...