Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

e-Komunikacja

IT News Marzec

Wkrótce procesor z 6 rdzeniami

Intel przedstawił szczegóły dotyczące swojego pierwszego procesora, który będzie posiadał więcej niż 4 rdzenie. Urządzenie wyposażone w 6 jednostek odpowiedzialnych za obliczenia, pojawi się w sprzedaży w drugiej połowie tego roku. Nowy CPU w ofercie Intela nosi roboczą nazwę Dunnington i jest przeznaczony głównie do zastosowań serwerowych. Procesor wyposażony jest w 1,9 miliarda tranzystorów, wykonanych w procesie technologicznym 45 nm. Całą tę masę elektroniki umieszczono na pojedynczej, krzemowej płytce. Układ zbudowano w oparciu o 3 zestawy rdzeni, w każdym po 2 jednostki. Według głównego inżyniera w firmie, Ronaka Singhai, urządzenie zbudowano

Czytaj więcej...

CeBIT 2008

Co piszczy na Cebicie?

W Hanowerze odbywa się największy troku technologiczny Show roku: CeBIT 2008. Wystawcy proponują produkty rodem z powieści futurystycznych. Jest  to opiniotwórcze i ważne dla środowiska spotkanie twórców technologii z jej odbiorcami. Jak przystało na nowość, prezentowane wynalazki mają zarówno gorliwych fanów jak i zagorzałych przeciwników. O niektórych z nich wypowiadali się czytelnicy. Każdy, kto pamięta PC’ety z przyciskami Turbo zapewne ucieszy się na wieść, że mają one powrócić na laptopy MSI, co pomóc oszczędzać energię i przedłużyć działanie baterii hamując działanie procesora. Poniżej garść komentarzy uczestników targów :-)

Czytaj więcej...

Ranking Książki 2007

Plebiscyt na najlepszą książkę

Wirtualna Polska podsumowuje wyniki plebiscytu na najlepszą książkę 2007 roku. Internauci – już po raz czwarty – oddawali głosy na swoje ulubione lektury w czterech kategoriach: literatura polska, zagraniczna, dziecięca oraz najlepsza powieść faktu. W plebiscycie WP wzięło udział dwa tysiące internautów. Oddali swoje głosy na książki zgłoszone do konkursu przez innych użytkowników – recenzentów serwisu ksiazki.wp.pl. Zasadą plebiscytu jest bowiem głosowanie na lektury zaproponowane przez internautów, nie zaś zawodowych krytyków literatury.

Czytaj więcej...

Informatyka i praca

Głód na informatyków w firmach

Jak pokazuje ankieta przeprowadzona przez IT Governance Institute, jedna trzecia firm na świecie cierpi z powodu braku umiejętności komputerowych pracowników. Ankieta objęła ponad 700 dyrektorów firm z 23 krajów i wykazała, że 38% zgłaszanych problemów dotyczy niewystarczających umiejętności.
“Pomimo ostatnich doniesień gospodarczych i redukcji zatrudnienia,  widzimy rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów komputerowych w całym przemyśle” – powiedziała Lynn Lawton, dyrektor IT Governance Institute.  

Czytaj więcej...

Człowiek Roku 2007

Ranking Wirtualnej Polski

Internauci Wirtualnej Polski wybrali – Władysław Bartoszewski został uznany przez użytkowników portalu za „Człowieka Roku 2007”.  Profesor Władysław Bartoszewski to niekwestionowany zwycięzca plebiscytu Wirtualnej Polski. Aż 38% użytkowników portalu uznało go za „Człowieka Roku 2007”. Kolejne miejsca zajęli: Zbigniew Ziobro – 16% głosów, Donad Tusk i Leo Beenhakker – po 15% oraz Przemysław Saleta – 8%. Na Roberta Kubicę wskazało 4% internautów WP. Al Gore, Jan Rokita, Nicolas Sarkozy i Radosław Sikorski otrzymali po 1% głosów.  

Czytaj więcej...