Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

e-Komunikacja

Jakość Open Source

Projekt Qualipso

Qualipso jest unikalnym przymierzem 20 partnerów z Europy, Chin oraz Brazylii, którzy połączyli swoje siły, aby wesprzeć przemysł informatyczny, administrację publiczną oraz twórców OSS w budowaniu nowoczesnych i niezawodnych systemów informatycznych w oparciu o OSS. Celem projektu QualiPSo jest zdefiniowanie i stworzenie technologii, procedur i polityk umożliwiających pełne wykorzystanie potencjału otwartego oprogramowania (ang. Open Source Software – OSS) dla potrzeb dużych i wymagających projektów informatycznych.

Czytaj więcej...

Otwarcie granic UE

Schengen – co warto wiedzieć

Układ z Schengen jest umową międzynarodową, zawartą między niektórymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, mającą na celu zapewnienie swobody przepływu osób na obszarze składającym się z terytoriów państw - sygnatariuszy. Dotyczy ona nie tylko obywateli tych krajów, ale wszystkich osób dowolnej narodowości i obywatelstwa, które przekraczają granice wewnętrzne na obszarze objętym układem. Co w praktyce oznacza zniesienie kontroli na granicach pomiędzy państwami członkowskimi UE?  

Czytaj więcej...

Standardy e-commerce

Konferencja dla handlu w sieci

Konfrontacja szefów dwóch najważniejszych księgarni sprzedających w sieci - Merlin.pl i Empik.com, wystąpienie dyrektora generalnego PayPal na Europę Środkowo-Wschodnią, porady specjalistów z największych firm działających na rynku handlu internetowego w Polsce m.in. Allegro, eBay, AllPay, eCard. To wszystko już 3 i 4 października na konferencji "e-commerceStandard 2007. Sposoby na sukces w handlu internetowym", którą organizuje  Internet Standard przy współpracy z Gazeta.pl

Czytaj więcej...

Smart Shopping

Polacy na sprytnych zakupach

Polacy dobrze sytuowani i wykształceni wiedzą jak oszczędzać na zakupach i robią to chętniej od swoich mniej zamożnych rodaków. To wnioski płynące z najnowszych badań przeprowadzonych przez ośrodek badawczy Pentor Research International. Sprytne zakupy, tzw. „Smart Shopping”, czyli umiejętność korzystania z okazji na zakup dobrej jakości produktów w okazyjnych cenach zapoczątkowano w Stanach Zjednoczonych. Idea tzw. „sprytnych zakupów” znana jest od lat na całym świecie.

Czytaj więcej...

Praca w internecie

Rekrutacja przez internet

Ponad 860 tys. ogłoszeń rekrutacyjnych ukazało się w polskim internecie w pierwszym półroczu 2007 roku. Najaktywniejsi w internecie są pracodawcy z Mazowsza i Śląska, a najbardziej poszukiwana grupa zawodowa to sprzedawcy – wynika z raportu „Rynek pracy w Polsce – potencjał rekrutacyjny polskiego internetu” przygotowanego przez internetową platformę kariery GazetaPraca.pl. Wśród ponad 800 tys. ogłoszeń rekrutacyjnych, które ukazały się w polskim internecie w ciągu pierwszych 6 miesięcy 

Czytaj więcej...