Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

e-Komunikacja

Sieć bezprzewodowa

Bezprzewodowa Warszawa

Mieszkańcy Warszawy będą mogli powszechnie korzystać z darmowego, bezprzewodowego dostępu do Internetu. Białołęka i Bemowo już teraz udostępniają sygnał mieszkańcom, kolejne dzielnice także zapowiadają bezprzewodową rewolucję. „Bezpłatny dostęp do sieci WiFi niesie za sobą szereg ogromnych udogodnień dla mieszkańców.” - mówi Jerzy Soliński, szef polskiego oddziału ZyXEL - „Nie wolno jednak zapominać o elementarnych zasadach bezpieczeństwa, aby żaden sieciowy intruz nie miał dostępu do naszych komputerów i domowych sieci”.

Czytaj więcej...

Samochód dla niepełnosprawnego

Osoby niepełnosprawne a samochód

Rusza pilotażowy program "SPRAWNY DOJAZD - pomoc w nabyciu przez osoby niepełnosprawne samochodu osobowego oraz w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B". Jednym z warunków rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych mających różnego rodzaju trudności w przemieszczaniu się, jest umożliwienie tym osobom dostępu m.in. do zakładu pracy, szkoły, placówek służby zdrowia

Czytaj więcej...

Projekt e-learningu

Ericsson dla e-learningu


Ericsson współpracuje z Uniwersytetem w Stanford w ramach Inetrnational Outreach Program nad udostępnieniem krajom Afryki projektów edukacji na odległość. Program oferuje studentom możliwość uczenia się od wykładowców nauk przyrodniczych z różnych krajów, prezentujących inne podejście do danej nauki. Jednocześnie umożliwia to ożywioną dyskusję i interakcję przez Internet i telefon komórkowy.

Czytaj więcej...

PFRON infolinia

Pomoc niepełnosprawnym

Od sierpnia 2006 roku, pod numerem telefonu 0-800-53-33-35 wszyscy zainteresowani mogą uzyskać informacje przydatne osobom niepełnosprawnym. Wśród najczęściej zadawanych pytań dominują te, które dotyczą kryteriów udziału w programach PFRON, dofinansowań do wynagrodzeń zatrudnionych osób niepełnosprawnych oraz ogólnych uprawnień osób niepełnosprawnych. Od sierpnia 2006 roku operatorzy infolinii PFRON udzielili łącznie 53 322 porad.

Czytaj więcej...

Finansowe środki UE

Spotkania inwestycyjne – czyli gdzie szukać wsparcia na rozwój?


Ponad 100 mld euro do wzięcia! Budżet UE na lata 2007-2013 stwarza ogromne możliwości dla przedsiębiorstw pragnących wzmocnić swoją pozycję konkurencyjną w Polsce, jak i poza granicami kraju. Łączna suma dostępnych środków na realizację szeroko rozumianych działań rozwojowych (w tym polityki spójności*) wyniesie ponad 107,9 mld euro, w tym 85,4 mld z puli UE

Czytaj więcej...