Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

e-Komunikacja

LIVECHAT oprogramowanie komunikacyjne

Nowy dedykowany komunikator

LIVECHAT, producent internetowego oprogramowania komunikacyjnego, ogłosił dziś swoją współpracę z amerykańską firmą ControlScan, czołowym dostawcą usług z zakresu monitoringu i bezpiecznego przepływu danych w internecie. ControlScan codziennie obsługuje tysiące stron web...

Czytaj więcej...

Microsoft przeciw Open Source

Linus Torvalds odpowiada

Linus Torvalds odpowiedział na patentowe zarzuty Microsoftu i skrytykował sposób w jaki firma informuje o swoich roszczeniach. Wyliczanie przez Microsoft rzekomo naruszanych patentów wywołało też reakcję CEO firmy Sun Jonathana Schwartza, który stwierdził, że open source i tak nie da się powstrzymać. Linus Torvalds swoje stanowisko przedstawił w e-mailu dla serwisu Information Week. Twórca Linuksa stwierdził, że Microsoft powinien konkretnie nazwać patenty, które są rzekomo naruszane. W innym przypadku nie da się ustalić, czy do naruszeń rzeczywiście doszło.

Czytaj więcej...

Nauka angielskiego

Wyrusza wakacyjny autobus Językowy przez Stany

Czy można nauczyć się języka obcego bez podręczników i zgłębiania zawiłości gramatycznych? Czy możliwe są kursy językowe bez tradycyjnej sali lekcyjnej i nauczycieli? W najbliższe wakacje w trasę od Nowego Jorku do Los Angeles rusza Sunshine Trail - objazdowy kurs językowy, który nie ma nic wspólnego z tradycyjną nauką i wkuwaniem.

Czytaj więcej...

Microsoft chce kupić Yahoo! Google kupiło DoubleClick.

Czyli: Korporacje w walce o nasze dusze!

Microsoft wznawia zabiegi o wykupienie Yahoo!, chcąc dzięki temu lepiej konkurować z internetowym gigantem - firmą Google - donoszą amerykańskie media. Akcje portalu Yahoo! podskoczyły po tych doniesieniach o kilkanaście procent. Według "New York Post", Microsoft zwrócił się do Yahoo o przystąpienie do formalnych negocjacji. Gazeta szacuje, że cała transakcja może być warta nawet 50 miliardów USD.

Czytaj więcej...

CeBIT 2007 POLSKA

Katalog Polskich wystawców na targach CeBIT 2007

Głównym hasłem targów CeBIT 2007 było otwarcie się na nowe rynkowe możliwości. Na targach dominował temat nowoczesnych rozwiązań w telekomunikacji, informatyce oraz biznesowych zastosowań elektroniki.

 

Czytaj więcej...