Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

e-Komunikacja

Kontrola nie jest dobra

Więcej kontroli ograniczy wolność gospodarczą

Środowisko przedsiębiorców skupionych w Krajowej Izbie Gospodarczej negatywnie ocenia prezydencką propozycję nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej wyłączającą "de facto" spod reżimu tej ustawy przeprowadzanie kontroli przedsiębiorcy przez Państwową Inspekcję Pracy, Inspekcję Ochrony Środowiska, Państwową Straż Pożarną oraz organy nadzoru górniczego.

Czytaj więcej...

Ranking firm technologii...

Deloitte Technology Fast 500 Ranking EMEA

Deloitte ogłosił rozstrzygnięcie konkursu Technology Fast 500TM dla regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Ten doroczny ranking najszybciej rozwijających się publicznych i prywatnych spółek z sektora technologii, mediów i telekomunikacji, nauk przyrodniczych i „zielonej technologii” z 26 krajów EMEA oparty jest o współczynnik wzrostu przychodów uczestników z ostatnich pięciu lat.

Czytaj więcej...

Ranking sklepów internetowych

Najlepsze polskie sklepy internetowe

W sklepach internetowych Polacy zostawią w tym roku, według prognoz, ponad 13 miliardów złotych, śrubując kolejny rekord. Dziennikarze Money.pl i tygodnika Wprost po raz kolejny zbadali największe i najpopularniejsze e-sklepy w Polsce. Sprawdzili, co jest ich siłą, a które elementy nadają się do poprawki. Poprawiły się sposoby i jakość prezentacji produktów. Pojawiły się nowe narzędzia, pomagające klientom podjąć właściwy wybór.

Czytaj więcej...

Ranking e-gospodarek

Polska na końcu zestawienia

Choć zastosowanie technologii cyfrowej, komórkowej czy też teleinformatycznej wydaje się być dzisiaj zjawiskiem powszechnym, to jednak są kraje na świecie, gdzie e-gospodarka dopiero raczkuje. Co gorsza dotyczy to także Polski, która na tle europejskich e-gospodarek wypada blado – wynika z raportu „E-readiness rankings 2009. The usage imperative” przygotowanego przez analityków z EIU.

Czytaj więcej...

Wzrost e-sklepów

Handel w sieci podwoi się

Zdaniem firmy Deloitte przyszłość handlu to sprzedaż on-line. Według prognoz, handel w sieci będzie rósł rocznie o kilkanaście proc., w sklepach niewirtualnych – zaledwie o 5 proc. W tym roku znaczenie Internetu wzrośnie do 10 proc., a w 2012 r. o kolejne 3 proc. Znaczenie sklepów tradycyjnych spadnie do 83 proc. Wartość handlu internetowego w Polsce w ciągu najbliższych dwóch lat podwoi się.  

Czytaj więcej...