Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

e-Komunikacja

Człowiek Roku 2005

Donald Tusk został wybrany Człowiekiem Roku 2005 w plebiscycie zorganizowanym przez Wirtualną Polskę. 

Na Donalda Tuska głosowało  24 proc. internautów.

Drugie miejsce zajął Jarosław Kaczyński, który zdobył 17 proc. głosów, na trzeciej pozycji uplasowały się "Nasze Złotka" - 15 proc.

- Jedno nie ulega wątpliwości - nie mogłem zostać "Człowiekiem Roku" za zwycięstwo polityczne, więc bardzo mi miło, że znaleźli się Internauci, którzy tak głosowali. Jeśli miałoby to oznaczać, że wśród polityków Polacy odnajdują cokolwiek na kształt honoru i potrafią to docenić, to bardzo się cieszę. Politycy kojarzą się ludziom z różnymi sprawami, ale na pewno nie z honorowym zachowaniem - powiedział Wiadomościom Wirtualnej Polski Donald Tusk, zwycięzca plebiscytu.

Czytaj więcej...

Nowy Skype

SKYPE - Telefon, Video, i inne

Firma Skype Technologies SA uaktualniła swój program do telefonii internetowej - w nowej wersji są dostępne nie tylko rozmowy głosowe, ale również wideo. Skype oferuje tym samym funkcje znane z innych komunikatorów m.in. polskich Gadu-Gadu, Tlen,... W tej chwili aplikacja kończy fazę testów, która si,ę kończy, w zasadzie gotowa jest już finalna wersja programu. ( Na najbliższy poniedziałek zapowiedziano konferencję prasową) Oprócz przesyłania obrazu za pomocą dowolnej kamery internetowej, komunikator przeszedł wiele zmian m.in.w zarządzaniu listą kontaktów i interfejsie. Zachęcamy do zapoznania się z nowym programem.

Czytaj więcej...

Nowy wymiar Komunikacji,...

Witamy Wędrowcze i Zapraszamy do udziału i współtworzenia “Dnia e-maila”

- to nowe święto medialne, którego ideą przewodnią jest komunikowanie się

 pomiędzy Nami - Ludźmi.

Możesz na tej stronie się uczyć, poznawać, kreować... To pierwsze oficjalne, a jednocześnie nieoficjalne, bo wirtualne święto www, czyli wszystkiego tego co z języka angielskiego nazywamy: World Wide Web lub nieoficjalnie, popularnie - wirtualną rzeczywistością - choć naszym zdaniem, termin ten zaczyna tracić swoje pierwotne znaczenie...

Czytaj więcej...

Koniec SETI

Ogólnoświatowy eksperyment SETI@ home,

polegający na poszukiwaniu obcych cywilizacji w oparciu o sieć prywatnych komputerów domowych, zostanie zakończony 15 grudnia tego roku.

Czytaj więcej...