Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Facebook uzależnia

Amerykanie uzależnieni od facebooka

Facebook'owa obsesja ogarnęła Stany Zjednoczone. Coraz więcej Amerykanów uzależnia się od popularnego portalu społecznościowego. W przypadku 34 procent kobiet w wieku od 18 do 34 lat wejście na Facebooka jest pierwszą rzeczą, którą robią po przebudzeniu. Badania przeprowadzone w maju i czerwcu wykazały, że 39 proc. z 1,6 tysiąca ankietowanych użytkowników mediów społecznych w wieku od 18 do 54 lat przyznaje się do uzależnienia od Facebooka.

Internet w nocy i nad ranem

57 proc. młodych kobiet stwierdziło, że częściej komunikują się z ludźmi za pośrednictwem internetu, niż w rzeczywistości. 31 proc. z nich woli swój wirtualny wizerunek od realnego. Ich uzależnienie daje o sobie znać rano, ponieważ zasiadają przy komputerze, zanim jeszcze umyją zęby. Co ciekawsze, Facebook nie pozwala im spokojnie spać, bo 26 proc. kobiet specjalnie wstaje w nocy by sprawdzić wiadomości. Co czwarta amerykanka musi przeczytać posty!

Lek na samotność - Facebook

64 proc. samotnych mężczyzn i 50 proc. kobiet uważa, że Facebook ułatwia poznanie i spotkanie innych singli. 63 proc. kobiet używa serwisu jako narzędzia ułatwiającego kontakty w życiu zawodowym. Dla prawie połowy Amerykanek Facebook stanowi źródło bieżących wiadomości.

Mężczyznom łatwiej zrezygnować

Ankieta wykazała również, że młodym mężczyznom znacznie łatwiej niż kobietom zaprzestać używania Facebooka (24 proc. w porównaniu z 9 proc. kobiet).

Facebook ma 500 milionów użytkowników

Mark Zuckerberg, twórca Facebooka, oficjalnie poinformował o przekroczeniu bariery 500 milionów użytkowników. Z serwisu korzysta już więcej osób niż mieszkańców ma cała Unia Europejska. Jedynie Chiny i Indie mają większą populację. To ważny krok dla was wszystkich, którzy pomogliście rozprzestrzenić Facebooka na cały świat - dodał Zuckerberg. Od lutego br. przybyło aż 100 milionów osób.

Z tej okazji serwis przygotował nową aplikację Facebook Stories. Służy ona pokazaniu całemu światu, w jaki sposób Facebook zmienił życie, okazał się w czymś pomocny, jaki miał wpływ na codzienność. Każdy może w 420 znakach opowiedzieć o miejscu Facebooka w swoim życiu. Wszystkie historie podzielone są pod względem tematyki oraz lokalizacji autora.