Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

e-Komunikacja

Rewolucja z e-dowodem?

Dowody osobiste z chipem

SMS-y od urzędnika, e-administracja u sołtysa – polskie urzędy korzystają z nowoczesnych narzędzi IT. Zmiany to efekt nowych przepisów, unijnych wymagań i rosnących oczekiwań. Klienci zaczynają wymagać od urzędów szybkiej i profesjonalnej obsługi. W 2011 roku zyskają jeszcze jedno narządzie komunikacji – elektroniczny dowód osobisty. Zamiast stosów dokumentów – obieg elektroniczny – to już powoli norma w polskich samorządach. Większość gmin albo już ma, albo właśnie wdraża elektroniczny obieg spraw i dokumentów.

Czytaj więcej...

Facebook uzależnia

Amerykanie uzależnieni od facebooka

Facebook'owa obsesja ogarnęła Stany Zjednoczone. Coraz więcej Amerykanów uzależnia się od popularnego portalu społecznościowego. W przypadku 34 procent kobiet w wieku od 18 do 34 lat wejście na Facebooka jest pierwszą rzeczą, którą robią po przebudzeniu. Badania przeprowadzone w maju i czerwcu wykazały, że 39 proc. z 1,6 tysiąca ankietowanych użytkowników mediów społecznych w wieku od 18 do 54 lat przyznaje się do uzależnienia od Facebooka.

Czytaj więcej...

Dziś dzień tragedii narodowej

Czarny dzień! Łączymy się w bólu ... żadne słowa nie są w stanie oddać śmierci.

Przed pałacem prezydenckim tysiące Polaków ustawiają znicze i przynoszą kwiaty.

- Nie każdy z nas może się tam dzisiaj udać. Możemy natomiast uczcić pamięć prezydenta Lecha Kaczyńskiego i wszystkich ofiar tragedii wywieszając flagi narodowe z czarnym kirem na oknach naszych domów. Do Polski napływają kondolencje od głów państw z całego świata. Pokażmy, że w chwili tragedii narodowej potrafimy być razem; że potrafimy zatrzymać się bez względu na wiek, poglądy polityczne, religię i miejsce zamieszkania - oddać hołd ofiarom tragedii - najważniejszym osobom w Polsce.

Czytaj więcej...

Kandydaci na prezydenta w internecie

i w mediach społecznościowych

Do przyspieszonych wyborów prezydenckich zostało niespełna 40 dni. Przez ten czas możemy dobrze poznać niektórych kandydatów, którzy odważyli się wykorzystać mikroblogi w swojej kampanii. Do dzisiaj aż siedmiu z dziesięciu kandydatów na Prezydenta RP rozpoczęło aktywność w popularnym polskim serwisie mikroblogowym Blip.

Czytaj więcej...

Jak przygotować e-mailing

Poradnik skutecznego e-mailingu

Każdego dnia na jedną skrzynkę pocztową potrafi przyjść od kilku do kilkudziesięciu wiadomości reklamowych. Dlaczego tylko nieznaczny odsetek z nich spotyka się z zainteresowaniem odbiorców? Niniejszy poradnik to próba odpowiedzi na to pytanie oraz wskazówki, jakie działania należy podjąć, aby to właśnie nasz e-mailing został odczytany. Specjaliści od zagadnień marketingu od dłuższego czasu starają się określić przyczyny, które sprawiają, że niektóre wiadomości postanawiamy otworzyć i zapoznać się z ich treścią, inne natomiast bez większego zastanowienia wrzucamy do kosza.

Czytaj więcej...