Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

eBanki i Finanse

Ranking firm

Technology Fast 50

Polskie firmy technologiczne zajęły pozycje liderów w dziesiątej edycji rankingu Technology Fast 50 przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte. W rankingu wzięły udział firmy z 10 krajów regionu. W tegorocznym rankingu dominują producenci oprogramowania. Firmy zakwalifikowane do rankingu odnotowały średni wzrost rzędu 933%, jednak w ubiegłym roku było to aż 1.271%.

Czytaj więcej...

Kryzys zaufania banków

Czy ufamy bankom?

Aż 72% Polaków przyznaje, że sposób prezentacji ofert banków często wprowadza klientów w błąd - wynika z raportu „Banki: kryzys zaufania” firmy doradczej On Board PR opartego o badania zrealizowane przez PBS DGA - Jednocześnie 48% Polaków uważa, że banki mogłyby cieszyć się większym zaufaniem mówiąc o swoich usługach w bardziej zrozumiały sposób.

Czytaj więcej...

Nowe oferty banków

Majowe przeceny

Banki oferują nowe lokaty krótkoterminowe, których oprocentowanie oscyluje wokół 6 proc. w ujęciu rocznym. Z drugiej strony instytucje nadal podnoszą opłaty za podstawowe usługi bankowe. Co w ciągu minionego miesiąca zmieniło się w bankowości dla klientów indywidualnych?

 

Czytaj więcej...

Rozwój bankowości

Banki prowadzą 20 mln rachunków

Najwięcej kont osobistych prowadzi PKO Bank Polski, który z internetowymi kontami Inteligo ma 6,34 mln rachunków. Drugie miejsce zajmuje Bank Pekao SA z liczbą 2,96 mln kont. Obaj giganci prowadzą łącznie blisko połowę rachunków osobistych z ogólnej liczby ROR-ów. Na trzecim miejscu znajduje się internetowy mBank z liczbą 1,52 mln rachunków, a tuż za nim uplasował BZ WBK z 1,5 mln kont.

Czytaj więcej...

Finansowanie dla firm

Leasing, akcje, factoring, venture capital

W dobie obecnego kryzysu najbardziej ucierpiał świat finansów. Do wielu gospodarek zostały wpompowane dodatkowe środki, których celem było pobudzenie koniunktury. Można powiedzieć, że na tej chęci poprzestano, tak naprawdę pieniądze w żaden sposób nie trafiają do realnej gospodarki, stąd nie należy spodziewać się efektywnej pomocy ze strony rządów.

Czytaj więcej...