Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

eBanki i Finanse

Karty kredytowe 2009

Rynek kart kredytowych - ile trzeba zarabiać?

Złotą kartę kredytową w Alior Banku, Dominet Banku i Getin Banku może uzyskać nawet osoba zarabiająca poniżej 1000 zł netto miesięcznie – wynika z analizy Expandera. Platynową kartę najłatwiej uzyskać w mBanku – minimalna wysokość zarobków to 5 tys. zł. Natomiast największe wymagania dotyczące wysokości wynagrodzenia dotyczą karty Visa Platinum Porsche Banku Zachodniego WBK. Aby ją uzyskać trzeba zarabiać przynajmniej 20 tys. zł netto.

Czytaj więcej...

Wynajem nieruchomości 2009

Raport rynku nieruchomości - rynek wynajmu mieszkań

Pierwszy kwartał 2009 roku przyniósł nowe minima na europejskich giełdach oraz dalsze ochłodzenie klimatu inwestycyjnego na rynku nieruchomości. Ceny mieszkań utrzymują lekką tendencję spadkową, liczba transakcji utrzymuje się na stabilnym – niskim – poziomie. Deweloperzy zauważyli pewną szansę na dodatkowy popyt za sprawą programu rządowego „Rodzina na swoim”

Czytaj więcej...

E-faktura

E-faktury ograniczą znacznie koszty przedsiębiorstw

Średniej wielkości firma może zaoszczędzić na rezygnacji z papierowych faktur prawie 150,000 EURO rocznie. Dla większej firmy, wysyłającej miesięcznie 20 tys. faktur roczna oszczędność z korzystania z e-faktury może dochodzić do kilku milionów EURO. Uproszczenie legislacji dotyczącej e-faktury i  podpisu elektronicznego może przynieść istotne oszczędności na poziomie całej gospodarki.

Czytaj więcej...

Ranking pożyczek gotówkowych

Porównanie ofert banków

Najtańszą pożyczkę gotówkową na kwotę 3 tys. zł można dostać w Euro Banku, a na 10 tys. zł w Allianz Banku – wynika z analizy Expandera. Zróżnicowanie ofert banków, zarówno pod względem kosztów, jak i możliwych do uzyskania kwot, jest ogromne. Biorąc najdroższy kredyt można przepłacić nawet o kilkaset złotych.

Czytaj więcej...

Redukcja zatrudnienia receptą na kryzys?

Restrukturyzacja naprawcza

Pomimo, iż kryzys finansowy w swej najostrzejszej formie dobiega końca, nie oznacza to, że okres gospodarczej dekoniunktury będziemy mieli już za sobą. Dziś bowiem rządy wielu państw na świecie stanęły w obliczu kryzysu gospodarki realnej, który z natury rzeczy jest bardziej dotkliwy i znacznie mocniej odczuwalny dla nas wszystkich, aniżeli samo zjawisko kryzysu finansowego. Już dziś wiele firm z tego powodu zagrożone jest upadłością, a pracownicy utratą miejsc pracy. Zdarza się, że nawet dobrze przygotowane programy naprawcze nie są już w stanie zaradzić – wciąż przybierającej w Europie na sile – fali zwolnień.

Czytaj więcej...