Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

eBanki i Finanse

New Connect

Finansowanie nowych technologii

W Polsce i krajach sąsiednich działa wiele młodych, innowacyjnych i perspektywicznych firm, którym rozwój na miarę ich możliwości i aspiracji utrudnia brak kapitału. NewConnect jest platformą obrotu wtórnego dla młodych spółek o wysokim potencjale (w szczególności spółek z obszaru nowych technologii). NewConnect będzie miał status rynku zorganizowanego, lecz prowadzony będzie przez Giełdę poza rynkiem regulowanym – w formule alternatywnego systemu obrotu. 

Czytaj więcej...

Mieszkanie: kupić czy wynając?

Ubezpieczenia mieszkań

Pytanie czy lepiej wynająć czy kupić mieszkanie dziecku, które rozpoczyna studia w innym mieście, pojawia się rokrocznie o tej porze. Wybierając wynajem mieszkania – trzeba liczyć się z koniecznością naprawienia szkody wyrządzonej w wynajmowanym mieszkaniu. Wybierając kupno, trzeba wziąć pod uwagę dodatkowe koszty związane z kredytem – np. ubezpieczenie mieszkania zalecane przez bank. Ubezpieczenie mieszkań i domów to kolejny bardzo ważny rodzaj zabezpieczeń. 

Czytaj więcej...

Ubezpieczenia korzystniej

Ubezpieczenia - Zmiany w kodeksie cywilnym

W dniu 10 sierpnia br. weszły w życie istotne zmiany do Kodeksu Cywilnego regulujące umowę ubezpieczenia. Podstawowym założeniem Ustawodawcy przy wprowadzaniu tych zmian, jest zrównanie pozycji towarzystw ubezpieczeniowych i ich klientów, którzy jako słabsza strona nie mogą kształtować stosunku ubezpieczenia zgodnie ze swoim dobrem. Zmiany dotyczą umów ubezpieczenia zawartych po dniu 10 sierpnia br. Do umów zawartych wcześniej stosuje się dotychczasowe przepisy.

Czytaj więcej...

Początek roku szkolnego

Finanse na koniec lata


Letnie szaleństwa uszczuplają domowy budżet, a początek września wiąże się z kolejnymi wydatkami. Szkolna wyprawka dla dzieci, wizyta u fryzjera czy uzupełnienie garderoby przed powrotem do pracy – to duże wyzwanie dla domowej kasy. Jednak przed najtrudniejszym zadaniem stają rodziny z dziećmi. Eksperci obliczyli, że szkolna wyprawka uszczuplić może ich budżet o kilkaset a nawet kilka tysięcy złotych. Już w połowie wakacji w marketach ruszają kolorowe kiermasze przyborów szkolnych, a dzieci kuszone są atrakcyjnymi gadżetami.

Czytaj więcej...

Emerytury - prognozy

Co dalej z emeryturami Polaków?


Przyszłość polskich emerytów w dużym stopniu zależy od koniunktury panującej na GPW. Niestety, nie chodzi o koniunkturę ograniczoną do ostatnich pięciu lat. Interesuje nas zdecydowanie dłuższy okres - kilkunastu, kilkudziesięciu lat. Z każdym rokiem przybywać będzie w Polsce emerytów, a szczyt nastąpi za około 7 - 10 lat, kiedy na emerytury przechodzić będzie pokolenie powojennego wyżu demograficznego. Emeryci będą na utrzymaniu coraz mniejszej ilości młodych Polaków

Czytaj więcej...