Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

eBanki i Finanse

Waluta kredytu bankowego

W jakiej walucie wziąć kredyt?


Ostatnie lata pokazały, w jak dużym stopniu banki są w stanie „nagiąć” kryteria, aby dostosować swoje produkty do zmieniającej się sytuacji rynkowej oraz do możliwości finansowych klientów. Walka konkurencyjna, która bezpośrednio wymogła na nich liberalizację wymogów, wpłynęła również na to, że obecnie na rynku istnieje bogata gama ofert kredytów hipotecznych, wśród której niemal każdy może znaleźć coś dla siebie.

Czytaj więcej...

Giełda i finanse

Stopy procentowe latem - prognozy

Niby sezon ogórkowy, ale na giełdach widzimy takie zawirowania, że nie można udawać, iż nic się nie dzieje. Trzeba się wziąć z tematem za bary. Muszę jednak powiedzieć, że robię to niezbyt chętnie, bo nie pamiętam, kiedy ostatnio tak bardzo nie byłem niepewny tego, jak rozwinie się sytuacja. Dlatego też spróbuję ją opisać i przedstawić różne scenariusze nie oceniając ich według stopnia prawdopodobieństwa realizacji.

Czytaj więcej...

Koszty bankowe

Przyzwyczajeni do swoich banków - przepłacamy za ich usługi.

Polacy niechętnie poszukują alternatywnych rozwiązań w sferze finansów osobistych. Tymczasem zdolność do podjęcia decyzji o zmianie banku może przynieść bardzo duże oszczędności w domowym budżecie.  - Jeśli jesteśmy w stanie poświęcić czas na porównywanie cen produktów spożywczych  na półkach w supermarkecie, to tym bardziej powinniśmy przyjrzeć się swoim finansom i ich kosztom

Czytaj więcej...

Ranking kart kredytowych

Karty kredytowe dla firm


Małe firmy jeszcze stosunkowo rzadko korzystają z kart płatniczych. Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Research International Pentor na zlecenie organizacji płatniczej Visa Europe, z kart korzysta tylko 34 proc. małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Najczęściej stosowaną przez polskie firmy formą płatności jest przelew bankowy (95 proc. wskazań), a 81 proc. badanych opłaca  wydatki związane z prowadzeniem działalności po prostu gotówką.

Czytaj więcej...

Rynek mieszkaniowy w Polsce

Teraz najłatwiej kupić mieszkanie

Z dniem 31. grudnia kończy się wynegocjowana przez Polskę w Traktacie Akcesyjnym do Unii Europejskiej derogacja na stosowanie obniżonej, siedmioprocentowej stawki na usługi budownictwa mieszkaniowego. Od 2008 roku nowe mieszkania opodatkowane mogą być podstawową stawką VAT, czyli 22%, z wyłączeniem budownictwa społecznego, którego definicję w najbliższym czasie ma ustalić sejm. 

Czytaj więcej...