Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

eBanki i Finanse

Banki i nieruchomości

Okres kredytowania nieruchomości


Polskie banki udzielą nam kredytu hipotecznego nawet na pół wieku. Tak długa perspektywa pozwala zrealizować marzenia o własnej nieruchomości klientom o niższych dochodach. Dla banku jest to szansa na skuteczną sprzedaż dodatkowych produktów finansowych. Wydłużenie okresu kredytowania ma swoje surowe konsekwencje dla całkowitego kosztu naszego zobowiązania.

Czytaj więcej...

Rynek Nieruchomości - prognozy

Polski rynek nieruchomości – raport PwC

Z najnowszego raportu przygotowanego przez PricewaterhouseCoopers we współpracy z kancelarią prawną Clifford Chance i firmą REAS Konsulting wynika, że perspektywy rozwoju polskiego rynku nieruchomości są nadal bardzo dobre, chociaż wzrost w niektórych segmentach tego rynku może już nie być tak dynamiczny jak w latach 2005-2006.

Czytaj więcej...

Kredyty dla emerytów

Jak jest z kredytem dla osób starszych?


Banki różnie określają górną granicę wieku kredytobiorcy, do której zobowiązuje się on spłacić kredyt hipoteczny. Polskie instytucje finansowe ustalają go średnio na ok. 70 lat. Są też banki elastyczniej nastawione do osób starszych. Nordea osobie 70-cio letniej udzieli kredytu nawet na 30 lat. Chcesz by mama lub dziadek uczestniczyli w kredytowaniu nieruchomości? Przeczytaj ... 

Czytaj więcej...

Ranking Banków w Polsce

Usługi Banków


Z usług banków korzysta niecałe 70 procent Polaków. Liczba posiadaczy ROR jest jednak mniejsza i wynosi ok. 60 procent. Liczba osób będących poza zasięgiem systemu bankowego jest dość stała, co niepokoi. Może to oznaczać, że uzyskanie poziomu ubankowienia krajów bardziej rozwiniętych jest w najbliższych latach niemożliwe i bez pomocy państwa będzie możliwe tylko i wyłącznie poprzez zmianę pokoleniową!

Czytaj więcej...

Ubezpieczenia na życie

Polisy i Ubezpieczenia w internecie


Od lat ludzie ubezpieczają swój dobytek, zapewniają ochronę swoim mieszkaniom, firmom, samochodom. Niektórzy ubezpieczają także wnętrza swoich domów, wyceniają meble, ubezpieczają obrazy, biżuterię itp. Te ubezpieczenia są bardzo popularne, gdyż każdy zdaje sobie sprawę z ich znaczenia w przypadku utraty tych dóbr, kupno ubezpieczeń tego typu nie wzbudza więc większych emocji.

Czytaj więcej...