Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

eBanki i Finanse

Meandry podatku Vat

Jak to jest z tym Vatem?

Premier Tusk zapowiadając ratujące budżet podwyżki stawek podatkowych VAT o jeden punkt procentowy obiecywał, że to rozwiązanie jedynie na trzy lata. Tymczasem nowa ustawa przewiduje powrót do 22-procentowego VAT nawet dopiero po ośmiu latach - wynika z oficjalnego rządowego dokumentu, który przeanalizowali ekonomiści Money.

Czytaj więcej...

CE TOP 500

Firmy z europy środkowej - ranking

Firmy z sektora energetycznego - PKN Orlen oraz Mol zachowały pozycję liderów w kolejnej edycji Rankingu CE TOP 500 największych przedsiębiorstw Europy Środkowej, autorstwa firmy doradczej Deloitte oraz dziennika Rzeczpospolita. Podczas tegorocznej edycji, po raz pierwszy została przyznana także nagroda „CE TOP 500 Index of Success 2010” dla najlepszej firmy środkowoeuropejskiej. Jej laureatem został węgierski Gedeon Richter, firma z branży farmaceutycznej.

Czytaj więcej...

Jakość obsługi w bankach

Jak jesteś Kliencie chroniony?

Bankom grożą pozwy klientów, którzy ponieśli straty. Dwie trzecie banków traktuje klienta niezgodnie z obowiązującymi przepisami bo banki nadal niedostatecznie informują klientów. 17 czerwca br. w życie weszły przepisy wykonawcze wprowadzające na polski rynek postanowienia Dyrektywy w sprawie rynków instrumentów finansowych - MiFID. Eksperci firmy doradczej Deloitte sprawdzili, w jaki sposób nowe regulacje zostały wdrożone w polskich bankach.

Czytaj więcej...

Spółka na NewConnect

Czyli firma na alternatywnym rynku GPW

NewConnect, czyli rynek alternatywny GPW, to pas startowy dla innowacyjnych firm w fazie dynamicznego rozwoju, które wciąż poszukują milionowych nakładów kapitału inwestorów. Alternatywny rynek NewConnect stawia niezbyt wygórowane wymagania formalne, w zamian oferując niskie koszty debiutu i notowań oraz łatwą promocję wizerunku firmy. Spółka z ambicjami na zaistnienie na rynku NewConnect, musi jednak spełnić podstawowe warunki:

Czytaj więcej...

E-faktury

e-faktury ekonomiczne rozwiązanie

Według danych GUS w Polsce za pomocą e-faktur rozlicza się jedynie od 3 do 7% przedsiębiorstw. Dla porównania - w Danii 60% wszystkich faktur znajdujących się w obrocie to faktury elektroniczne1. Rynek faktur elektronicznych w Polsce jest dopiero u progu rozwoju, a przecież obniżanie liczby transakcji zawieranych w tradycyjny sposób i przejście na wersje elektroniczne dokumentów niesie milionowe oszczędności.

Czytaj więcej...