Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Energia

Odnawialne źródła energii

Ogólnoświatowe badanie użyteczności publicznej 2007


Jak wskazują wyniki dziewiątej edycji corocznego raportu PricewaterhouseCoopers pt. „Energia i efektywność. Zmiana klimatu w sektorze energetycznym”, jesteśmy świadkami ogromnych zmian w sposobie myślenia i działania firm z sektora energetycznego związanych z zagadnieniem efektywności i czystszych źródeł paliwa. Energia i przedsiębiorstwa ...

Czytaj więcej...

Ceny prądu elektrycznego

Jaki jest koszt energii?


Tylko 355,66 zł rocznie za prąd? Tyle za energię płaci standardowe gospodarstwo domowe kupując ją w Energii. Cena prądu dostarczanego przez spółkę należy do tańszych w Polsce. Do uwolnienia rynku energii pozostały niespełna 3 tygodnie. Porównując oferty różnych sprzedawców należy zwracać uwagę jedynie na cenę prądu, tylko jej sprzedaż będzie podlegać konkurencji.

Czytaj więcej...

Naukowe kłamstwa!

Nauka prawdy - prawda nauki?


Do tego, że politycy i dziennikarze czasem mijają się z prawdą, zdążyliśmy się już przyzwyczaić.
Ale jeśli w błąd wprowadzają nas uczeni - to już trochę dziwi. Zwłaszcza gdy robią to świadomie, bezczelnie i z pełną premedytacją! Naukowcy dopuszczali się oszustw już w najdawniejszych czasach, a wśród tych, którzy naciągali wyniki badań albo wręcz je wymyślali, były największe sławy. Isaac Newton, Albert Einstein, Cyril Burt, Charkes Davson, Stanley Pons i Martin Fleischmann ...

Czytaj więcej...

Grupa Kapitałowa ENERGIA

Powstała Energia... Energetyka w liczbach.


Zgodnie z realizacją rządowego "Programu dla elektroenergetyki" oraz realizacją procesu wydzielania niezależnego Operatora Systemu Dystrybucyjnego w Koncernie Energetycznym ENERGA zakończył się najważniejszy etap restrukturyzacji spółki - ukonstytuowała się Grupa Kapitałowa ENERGA.

Czytaj więcej...

Budowa domu

Jak zbudować dom? Czego wymagać od projektanta i wykonawcy?

Budowa domu oraz roboty budowlane są kosztownymi i złożonymi przedsięwzięciami.

Ich prawidłowe przeprowadzenie jest uzależnione od stopnia znajomości przez inwestora przepisów budowlanych, zabezpieczających jego interesy w czasie budowy i po jej zakończeniu w wypadku wystąpienia ukrytych wad.

Czytaj więcej...