Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Energia

Domy pasywne - energooszczędne

Domy pasywne, energooszczędne, autonomiczne i niskoenergetyczne - różne nazwy - ta sama idea

Podejście do oszczędzania energii we współczesnym budownictwie jako element projektowania i użytkowania, stało się z hoobby - koniecznością XXI wieku. Koncepcja tych domów, skupia się przede wszystkim na poprawie parametrów elementów i systemów istniejących w tradycyjnym budownictwie.

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi

Królewskie Obchody Dnia Ziemi w Polsce

Już sam mistrz Jan z Czarnolasu zachwalał lipę jako drzewo szlachetne, niosące ochłodę i wypoczynek. Fraszka mistrza jest szczególnie aktualna dzisiaj, w dobie wycinania lasów tropikalnych, niszczenia środowiska i potrzeby powstrzymania zmian klimatycznych. Warto pamiętać o drzewach, warto o nie dbać, warto je sadzić. 200 milionów osób w przeszło 140 krajach świętuje ten dzień ... 

 

Czytaj więcej...

Zasoby wody na świecie

Woda a życie ...

W filiżance porannej kawy i łyku popołudniowej herbaty znajdują się cząsteczki wody, które cyrkulują tysiące razy w ziemskiej atmosferze. Woda w stanie ciekłym dostępna jest na Ziemi od co najmniej 3 miliardów lat, wędrując przez morza, powietrze i lądy. Cykl ten, napędzany przez Słońce, stwarza iluzję niezmierzonej obfitości: świeża woda wydaje się niewyczerpana, ponieważ rok za rokiem sama spada z nieba.

Czytaj więcej...

Kolektory słoneczne i akumulacja ciepła.

Ogrzewanie słoneczne w zimie?

Reklamowanie kolektorów słonecznych jako urządzeń grzewczych w sezonie zimowym zakrawa na nieuczciwość sprzedawców. Ilość promieniowania słonecznego możliwego do wykorzystania w okresie zimowym (XI,XII,I,II), to zaledwie 4% (po uwzględnieniu sprawności urządzeń) w stosunku do nasłonecznienia rocznego.

Czytaj więcej...

Zmiany Klimatyczne

Efekt Cieplarniany - Kłamstwo klimatyczne karalne?

Heidi Cullen, klimatolog z amerykańskiej stacji Weather Channel, zażądała, by każdy synoptyk, który publicznie podda w wątpliwość fakt, że ocieplenie klimatu jest wywołane przez człowieka, był karany pozbawieniem certyfikatu zawodowego. Autorka propozycji prowadzi cotygodniowy program The Climate Code, poświęcony globalnemu ociepleniu. Proponuje ona aby Amerykańskie Towarzystwo Meteorologiczne

Czytaj więcej...