Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Energia

Europejczycy Pro-Ekologiczni

Najnowsze badania dotyczące postaw, zachowań i schematów zakupowych konsumentów

O 50% więcej Europejczyków niż Amerykanów deklaruje chęć kupowania „zielonych”  produktów, takich jak: baterie słoneczne, samochody hybrydowe, żywność organiczna, przyjazne środowisku kosmetyki czy sprzęt gospodarstwa domowego – wynika z badań przeprowadzonych przez  Porter Novelli i Natural Marketing Institute nt. europejskich LOHAS (skrót: Styl życia zdrowego i zrównoważonego rozwoju).  

Czytaj więcej...

Nie śmieć!

Modnie czyli wielorazowo

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak wyglądasz niosąc zakupy w foliowej torebce? Zapewne jednorazówka świetnie pasuje Ci do nowego płaszcza i skórzanej torebki. Jest przeważnie w atrakcyjnym kolorze i przezroczysta, obnażając twoje plany na dzisiejszy obiad czy kolację. Gdy niesiesz kilka „foliówek” – szeleszczą przyjemnie, niemalże w rytm ostatniego twojego hitu muzycznego. I gdy chce Ci się już tańczyć z radości, że wreszcie wracasz do domu, ... nagle twoja „foliówka” przypomina o sobie – wrzynając się w twoje dłonie.

Czytaj więcej...

Dofinansowanie Energii Słonecznej

Dotacje na instalacje słoneczne

Zużycie energii stale rośnie. Naukowcy alarmują, że jeśli eksploatacja paliw naturalnych utrzyma się na obecnym poziomie, zapasy wyczerpią się już w najbliższym stuleciu. Poza tym grożą nam poważne konsekwencje ekologiczne, takie jak globalne ocieplenie i  powiększenie dziury ozonowej. Zagrożenia te powodują wzrost zainteresowania naukowców alternatywnymi źródłami energii – bezpiecznymi, tanimi w eksploatacji i utrzymaniu, czyli tzw. odnawialnymi źródłami energii.

Czytaj więcej...

Liderzy i zmiany klimatyczne

Ericsson w Indeksie Climate Disclosure Leadership

Indeks Climate Disclosure Leadership obejmuje firmy, które uzyskały ponad 85 punktów w 100-punktowej skali ocen. Dalsze informacje na temat CDLI są dostępne pod adresem www.cdproject.net Firmy umieszczone w zestawieniu CDMI zostały wyróżnione za efektywność rozwiązań wpływających na ograniczenie emisji ogólnej liczny gazów cieplarnianych. Ericsson został umieszczony w Indeksie Climate Disclosure 

Czytaj więcej...

Energia odnawialna

Oficjalne inwestycje w energię odnawialną

Jeszcze w tym roku Elektrociepłownia Elbląg, należąca do Grupy Kapitałowej ENERGA, rozpocznie prace przygotowawcze do budowy bloku na biomasę. Inwestycja, szacowana na ponad 100 mln zł,  będzie największą w historii elbląskiej elektrociepłowni i jedną z największych w Polsce. Realizacja tej inwestycji wychodzi naprzeciw ustawodawstwu Polski i Unii Europejskiej. Ekologiczne sposoby wytwarzania energii to współczesny wymóg.

Czytaj więcej...