Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Linux

Linux Download

Kolejny krok w stronę Linuksa


Dziś otworzyliśmy nowy dział w Download - mianowicie Linux. Zamieszczane będą tam najnowsze programy na platformę Linuksa, najnowsze dystrybucję, nowe wersje kernela oraz poprawki do niego. Witamy. Od dłuższego czasu na naszej witrynie istnieje dział Linux.

Czytaj więcej...

Kompilacja dla początkujących

Linux kompilacja krok po kroku

Najczęściej spotykane programy na system Linuks są tak zwane binaria- czy zestaw plików do kompilacji.  Aby cieszyć się z takiego programu- trzeba go skompilować. Jest to jeden z najcięższych problemów dla początkujących użytkowników Równie trudnym momentem dla początkujących programistów na Linuksie jest - kompilacja napisanego programu.

Czytaj więcej...

Linux - Komunikacja przez Internet

Platforma Linuksa - Komunikatory 

W dozie rozwijającej się infrastruktury informatycznej, wzrosło zainteresowanie i zapotrzebowanie na użytkowanie komunikacji poprzez internet. Przedstawimy państwu szereg różnych komunikatorów, dostępnych sposobów komunikacji oraz ich profile. 

 

Czytaj więcej...

Linux w szkołach

w szkole tylko Linuks - dlaczego warto wykorzystywać?

Od wielu lat trwa dyskusja wśród nauczycieli informatyki w szkołach, który system wybrać - jaki będzie optymalny do nauki obsługi komputera, internetu i podstaw programowania? Brane są pod uwagę aspekty: łatwość obsługi, funkcjonalność, dostępność, cena za użytkowanie oraz liczba programów przeznaczona dla danej platformy. 

Czytaj więcej...

Linux Boot Disk

Linux konfiguracja, dysk startowy i testy!

W obecnych czasach nowoczesnych okienkowych wersji Linuxa, poniższy tekst trąci już myszką:-)

Ale dla osób pracujących w środowisku znakowym, posługujących się starszymi wersjami systemu, a nade wszystko użytkowników, którzy chcą poznać ten system od podszewki, poniższy materiał będzie pierwszym z cyklu wspominkowego i dociekliwego wprowadzenia do systemu. Wiele z tych informacji może i jest przydatna do dnia dzisiejszego, czy to w przypadku kłopotów z systemem, czy chęci głębszego poznania systemów z rodziny Linux.

LINUX FAQ - DLA ADMINISTRATORÓW I PASJONATÓW 

Czytaj więcej...