Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Linux

Android 4.4

Bezpieczeństwo z KitKat

Android 4.4 jest już dostępny i ma nowe funkcje bezpieczeństwa - ale czy tak naprawdę mają one znaczenie?
Niedawno firma Google opublikowała wersję 4.4 (KitKat) swojego mobilnego systemu operacyjnego Android. Wśród usprawnień pojawiły się zmiany związane z bezpieczeństwem. Stefan Tanase, ekspert z Kaspersky Lab, analizuje, jaki wpływ na ogólną ochronę urządzeń mobilnych z Androidem ma najnowsza aktualizacja. Główne udoskonalenia w zakresie bezpieczeństwa Androida 4.4 (KitKat) można podzielić na dwie kategorie:

Czytaj więcej...

Rosyjski Linuks

Niezależny rosyjski system operacyjny

Rosyjskie władze zainwestowały 150 milionów rubli (około 3,5 miliona euro) w rozwój własnego, opartego na Linuksie systemu operacyjnego do zastosowań w instytucjach państwowych. Według podanych informacji, celem inicjatywy jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w urzędach oraz uniezależnienie się od systemu Windows. W ramach przedsięwzięcia mają też powstać państwowe centra Open Source.

Czytaj więcej...

Własna dystrybucja Linuksa

openSUSE Build Service

openSUSE Build Service to nowatorskie narzędzie dla twórców oprogramowania do łatwego tworzenia i kompilowania pakietów oprogramowania dla różnorodnych dystrybucji systemu Linux. Za jego pomocą można było już wcześniej tworzyć własne dystrybucje systemów openSUSE, Ubuntu, SUSE Linux Enterprise, czy Debian. Obecnie Novell wzbogacił openSUSE Build Service o obsługę pakietów dla systemów CentOS i Red Hat Enterprise Linux. Narzędzie openSUSE Build Service, jest rozwiązaniem całkowicie bezpłatnym.  

Czytaj więcej...

Linux w Państwie

Wielka Brytania stawia na open source

Brytyjski rząd zaprezentował plan dotyczący procesu migracji na rozwiązania Open Source w administracji publicznej. Prócz oszczędności (600 mln funtów), krok ten jest tłumaczony chęcią uniknięcia zamkniętych rozwiązań i standardów w usługach publicznych. Migracja obejmować ma kategorie takie jak aplikacje biurowe czy zarządzanie dokumentami i infrastrukturą baz danych.

Czytaj więcej...

Jądro systemu Linux

Kompilacja jądra systemu Linux


Kompilacja jądra Linuksowego wielu osobom przysparza dużo problemów. Począwszy od samego pojęcia kompilacja, do przygotowania odpowiedniej konfiguracji i instalacji. W tym artykule przedstawimy krok po kroku proces przygotowywania, kompilacji, instalacji i konfiguracji końcowej. Jądro (kernel) jest centralnym miejscem systemu operacyjnego

Czytaj więcej...