Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Media/Public Relations

Ile kosztuje asystentka?

6.22: Asystentka na zawołanie - od rana do wieczora

Kiedy opowiedziałem mojemu znajomemu biznesmenowi, Zbigniewowi Wrotnemu, prezesowi rady nadzorczej przygotowującej się  do wejścia na giełdę spółki Affare SA, o projekcie Asystentka 6.22 zareagował natychmiast: proszę o kontakt, to jest to co czego od dawna potrzebuję, a myślę że wiele innych firm, zwłaszcza niewielkich, błogosławić będzie pomysł który uwalnia je od licznych kłopotów.

Czytaj więcej...

Ranking książek

Najlepsze tytuły 2008

Wyróżnienia zostały przyznane 6 najlepszym książkom audio wydanym do końca 2008 roku. Oficjalne ogłoszenie wyników odbyło się podczas uroczystej gali 11 maja 2009 r. w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Organizatorami konkursu są Nexto.pl, dystrybutor książek do słuchania oraz Biblioteka Analiz, firma badająca rynek wydawniczy.

Czytaj więcej...

Niedoceniony w pracy?

Innowacyjność nie doceniana

Tylko 16% spośród ponad 25 tysięcy użytkowników światowych serwisów rekrutacyjnych przyznało, że pracodawcy wynagradzają ich dodatkowo za innowacyjne pomysły i rozwiązania. To wniosek płynący z międzynarodowego sondażu przeprowadzonego przez The Network, sojusz wiodących serwisów rekrutacyjnych w ponad 70 krajach na świecie, do którego należy polski Pracuj.pl. 63% ankietowanych odpowiedziało, że pracodawcy nie nagradzają ich za pomysły wpływające na efektywność pracy, gdyż traktują je jako część obowiązków pracowników. Co piąty (21%) użytkownik serwisów rekrutacyjnych przyznał natomiast, że nagrody za innowacyjność zdarzają się w ich miejscach pracy,

Czytaj więcej...

Uczniowski egzamin z mediacji

Rozwiązywanie sporów

Zakończyła się pierwsza edycja Mediatorro 2008, konkursu dla warszawskich gimnazjalistów i licealistów. Projekt promuje wśród młodzieży ideę mediacji. Konkurs Mediatorro powstał w oparciu o doświadczenia projektów edukacyjnych w gimnazjach i liceach prowadzonych przez Stowarzyszenie Interwencji Prawnej. Głównym celem konkursu jest propagowanie wśród warszawskiej młodzieży mediacji i edukacja w zakresie sprawiedliwości naprawczej.

Czytaj więcej...

Cena reklamy

Ile kosztuje dzisiaj reklama telewizyjna?

Pomimo dynamicznego rozwoju nowych mediów reklamowych (zwłaszcza Internetu), palma pierwszeństwa na rynku reklamowym w dalszym ciągu należy do telewizji. Wartość netto całego rynku w I półroczu tego roku sięgnęła prawie 1.9 mld zł, za "Gazetą Prawną" co oznacza, że firmy przeznaczyły na reklamę telewizyjną o 18,3 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2007 roku. Według badań przeprowadzonych przez TNS OBOP, statystyczny Polak w 2007 roku poświęcił na oglądanie telewizji 3 godziny i 19 minut dziennie. Chcąc nie chcąc, musiał w tym czasie poddać się działaniu reklamy. Przynajmniej część obejrzanych spotów nie pozostała bez wpływu na decyzje zakupowe telewidza.  

Czytaj więcej...