Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Media/Public Relations

Ranking firm PR

Agencje PR w internecie

NewsPoint przygotował kolejny już raport na temat wizerunku agencji public relations w internecie. W rankingu uwzględniono 31 znanych i najczęściej wymienianych w mediach online agencji PR działających na polskim rynku. Analiza ilościowa objęła publikacje ukazujące się w portalach i serwisach internetowych w okresie od 1 stycznia 2008 r. do 30 czerwca 2008 r. Pierwsze 5 miejsc w rankingu przypadło kolejno agencjom: ComPress, OnBoard PR, Euro RSCG Sensors, Edelman i Ciszewski PR. Na podstawie analizy jakościowej artykułów można powiedzieć, że znakomita większość inspirowana jest działaniami komunikacyjnymi samych agencji. Publikacje dotyczą zazwyczaj nowych kontraktów, kampanii, nagród czy nowych elementów strategii.  

Czytaj więcej...

Licencje Creative Commons

Czy wolna kultura jest legalna?

Konferencja zbiega się z trzecią rocznicą wprowadzenia do Polski licencji Creative Commons - modelu prawa autorskiego. Creative Commons Polska oraz Koło Naukowe Własności Intelektualnej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają do udziału w Konferencji Naukowej „Czy wolna kultura jest legalna? Licencje Creative Commons w polskim prawie autorskim”. Konferencja odbędzie się w piątek, 25 kwietnia 2008 roku w Sali Senatu UW w Pałacu Kazimierzowskim (Krakowskie Przedmieście 26/28), w godzinach 9.00-17.00. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Czytaj więcej...

Najlepsze kampanie PR w Polsce

Złote Spinacze 2007 wręczone!

Poznaliśmy zwycięzców piątej edycji konkursu na najlepsze kampanie PR w Polsce organizowanego przez Związek Firm Public Relations. Podczas uroczystej gali w hotelu Marriott na zakończenie pierwszego dnia kongresu PR FORUM, wręczone zostały statuetki Złotych Spinaczy. W dziewięciu kategoriach przyznano dziesięć nagród. W kategorii PR korporacyjny przyznano dwie nagrody ex aequo. O miano najlepszych kampanii PR w tym roku rywalizowała rekordowa liczba 73 zgłoszeń.

Czytaj więcej...

Targi Fotograficzne

Film Video Foto po raz jedenasty


Chociaż zima dopiero rozgościła się wokół nas, to warto już teraz pomyśleć o przyszłorocznych, wiosennych atrakcjach. Tuż przed nadejściem kalendarzowej wiosny, bo w dniach 13 – 15 marca 2008 roku w Łodzi, odbędą się 11. Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Video i Kinowego, nazywane powszechnie targami FILM VIDEO FOTO. Organizatorem tego spektakularnego, znanego zarówno w Polsce, jak i Europie spotkania, są Międzynarodowe Targi Łódzkie.

Czytaj więcej...

Targi e-komunikacyjne

INTERTELECOM 2008 - spotkanie branży ICT


W dniach 8-10 kwietnia 2008 roku odbędą się w Łodzi XIX Międzynarodowe Targi Komunikacji Elektronicznej INTERTELECOM. To największa i najważniejsza impreza targowa branży ICT w Europie Centralnej. Mimo zaawansowanych technologii umożliwiających komunikowanie na odległość, nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu biznesowego. Tak komplementarnym i aktywnym spotkaniom face-to-face partnerów najbardziej sprzyja udział w targach. Przy okazji warto też podpatrzeć najnowsze pomysły konkurencji.

Czytaj więcej...