Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Belgia w Polsce

Belgian Days w Warszawie


Belgium Business Chamber (Belgijska Izba Handlowa) już po raz drugi organizuje Belgian Days – wydarzenie promujące wśród Polaków Belgię, jej specyfikę, zwyczaje, kulturę i przedsiębiorczość. Impreza ma też posłużyć zacieśnianiu kontaktów biznesowych pomiędzy firmami z Polski i Belgii.

Program Dni Belgijskich skonstruowano tak, aby jak najlepiej odpowiadał potrzebom i oczekiwaniom uczestników.

Dni Belgijskie w Polsce

 

Zostały podzielone na trzy obszary – przeznaczone dla biznesu, promujące kulturę oraz obejmujące wydarzenia specjalne.

 

W dniach od 11 do 17 listopada w Warszawie odbędą się Belgian Days, wydarzenie organizowane przez Belgian Business Chamber (Belgijską Izbę Handlową). Celem imprezy jest promocja w Polsce wiedzy o Belgii, jej kulturze i biznesie.

W części poświęconej zagadnieniom biznesu zorganizowane będą targi, na których zaprezentują się belgijskie firmy. Dla wystawców przewidziano odrębne pod względem tematycznym dni – poświęcony branży budowlanej, hotelarskiej i turystycznej, a także dzień rynku pracy. Oprócz tego, podczas trwania Belgian Days, będzie można odwiedzać ekspozycję stałą, na której zaprezentują się wystawcy z różnych branż. Prowadzone będą też seminaria i wykłady o tematyce biznesowej.

Ważne miejsce podczas Dni Belgijskich zajmować będzie promocja kultury. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w pokazach filmu belgijskiego w kinie Muranów, a także wysłuchać koncertów: jazzowego w klubie Akwarium oraz symfonicznego w Operze Narodowej Teatru Wielkiego.

Wydarzenia specjalne obejmą m.in. degustację piwa i specjałów kuchni belgijskiej i uroczystą galę. Zorganizowany będzie również mecz piłki nożnej dla członków BBC.

Większość wydarzeń podczas Belgian Days będzie miała miejsce w hotelu Intercontinental w Warszawie. Pełny program imprezy dostępny jest po adresem:


http://www.belgium.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=162&Itemid=114.

***

Belgian Business Chamber to organizacja zrzeszająca firmy belgijskie, Belgów pracujących i inwestujących w Polsce oraz Polaków nawiązujących kontakty biznesowe z Belgią. Jej celem jest m.in. promowanie kulturalnej i ekonomicznej współpracy polsko-belgijskiej i wsparcie inwestycji belgijskich w Polsce. Jest również platformą wymiany wiedzy dla obecnych i potencjalnych inwestorów. Izba angażuje się też w działalność charytatywną. Istnieje od 1992 roku.

---

Więcej informacji na www.belgium.pl