Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Media/Public Relations

Ranking miast Europy

Porównanie cen w europejskich miastach

Wilno oraz Praga mają najniższe ceny w Europie, Warszawa pod tym względem jest na trzecim miejscu. Na świecie najtańszym miastem jest Bombaj, a najdroższym Oslo - wynika z ogłoszonego w środę w Sztokholmie dorocznego raportu. W rankingu porównano ceny 25 produktów lub usług w 32 miastach świata. Wzięto pod uwagę, ile kosztuje w danym miejscu m.in. kawa na wynos, książka, bilet do kina, konkretny model telefonu komórkowego czy kosmetyk. W zeszłorocznej edycji listy Pricerunner to Warszawa była najtańszym miastem Europy.

 

Czytaj więcej...

Pomóżmy wrócić wywiezionym

Akcja repatriacja.org.pl

Autorzy obywatelskiego projektu ustawy o repatriantach mają już 60 tysięcy podpisów. Jeśli uzbierają jeszcze 40 tys. i wszystko pójdzie dobrze, to państwo, a nie samorządy zajmą się repatriantami, a czas oczekiwania na powrót do ojczyzny będzie znacznie krótszy. Jako szef Wspólnoty Polskiej ustawę o repatriantach miał przygotować Maciej Płażyński. Nie zdążył, bo 10 kwietnia zginał w katastrofie pod Smoleńskiem.

Czytaj więcej...

CSR w badaniach

Odpowiedzialny biznes niekonkretny

Prawie 90% prezesów i członków zarządu dużych, polskich firm twierdzi, że ich przedsiębiorstwo jest społecznie odpowiedzialne, ale tylko 1/3 przyznaje, że ma przygotowaną strategię działań w tym zakresie. Polskie firmy zdają sobie sprawę z korzyści jakie przynosi CSR, jednak rzadko podejmują działania stanowiące o społecznej odpowiedzialności organizacji – wynika z badania dużych firm przeprowadzonego przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz Deloitte.

Czytaj więcej...

ZAiKS zmieni zasady

O uciążliwości praw autorskich w Polsce

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS jest najstarszą i największą organizacją zajmującą się zbiorowym zarządzaniem i ochroną praw autorskich. Obok kilkunastu innych działających w Polsce udziela zezwoleń na korzystanie z utworów, sprawuje kontrolę nad sposobem ich eksploatacji, a także inkasuje i dzieli środki finansowe uzyskane od użytkowników. Jednocześnie ZAiKS jest jedyną organizacją, która wykonuje na terenie Polski zbiorowy zarząd prawami autorskimi do utworów muzycznych i słowno-muzycznych.

Czytaj więcej...

Polityka a public relations

Negatywny obraz branży pr

Ponad połowa wypowiedzi związanych z public relations wygłoszonych przez polityków ma charakter negatywny. Raport „PR w ustach polityków” dowodzi, że pojęcie PR w polityce nie ma żadnego związku z prawdziwą definicją tego pojęcia. Mniejsza liczba sformułowań związanych z „czarnym PR” wskazuje jednak, że w porównaniu z ubiegłym rokiem poprawia się wiedza polityków na temat public relations.

Czytaj więcej...