Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Konkursy i Plebiscyty

Upływają terminy zgłoszeń

Do 18 września przedłużono termin nadsyłania zgłoszeń do Rankingu 500 najbardziej innowacyjnych firm. To ostatnia szansa dla przedsiębiorstw, które chcą wziąć udział w badaniu i znaleźć się na prestiżowej liście. Innowacyjna metodologia badań, opracowana przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN, umożliwia zaistnienie w Rankingu obok siebie zarówno dużych przedsiębiorstw o wysokich nakładach na Badania i Rozwój, jak i mikrofirm, działających w obszarach nowoczesnych technologii czy o innowacyjnym pomyśle na biznes. 

500 najbardziej innowacyjnych firm!


Celem projektu jest pobudzenie procesów innowacyjnych w gospodarce oraz promocja innowacyjnych przedsiębiorstw. Badania prowadzi zespół Międzynarodowej Sieci Naukowej Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN w ścisłej współpracy z BRE Bankiem i Gazeta Prawną. Partnerem wspierającym jest Dun&Bradstreet.

Ogłoszenie rankingu nastąpi 6 grudnia br.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, wyniki badań zostaną opublikowane w raporcie na temat innowacyjności polskiej gospodarki, przygotowanym przez INE PAN oraz w specjalnym dodatku Gazety Prawnej. Prócz głównego rankingu 500 najbardziej innowacyjnych firm, powstaną podrankingi regionalne, branżowe, oraz najbardziej innowacyjnych mikrofirm i najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw z sektora MSP.

Ranking 500 będzie uwzględniał firmy, które wykazują się wysoką dynamiką sprzedaży w kraju i za granicą, zdolnością tworzenia miejsc pracy, wprowadzaniem nowych produktów i usług, efektywnością wykorzystania aktywów, nakładami na innowacyjność, uzyskanymi patentami oraz powiązaniami z instytucjami badawczymi w ramach programów europejskich. W obecnej edycji do oceny zostaną także włączone opinie kilkudziesięciu ekspertów z przedsiębiorstw.

Zwieńczeniem Programu będą Gale innowacyjności organizowane przez BRE Bank. Podczas uroczystości zostaną ogłoszone wyniki rankingów, a liderzy otrzymają statuetki Kamertona Innowacyjności. Wydarzenie będą również okazją do dyskusji środowiska przedsiębiorców i naukowców na temat innowacyjności.

Aby wziąć udział w badaniu, należy wypełnić ankietę dostępną na stronach internetowych BRE Banku (www.brebank.pl//innowacyjnosc) lub INE PAN (www.inepan.waw.pl/siec) oraz przesłać ją na adres

Polskiej Akademii Nauk: Instytut Nauk Ekonomicznych PAN, Pałac Kultury i Nauki
Pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .


Serdecznie zapraszamy do udziału.


ZŁOTE SPINACZE 2007 - 30 sierpnia ostatecznym terminem nadsyłania zgłoszeń


W czwartek 30 sierpnia mija drugi, ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu Złote Spinacze. Organizatorem konkursu jest

Związek Firm Public Relations. 


Celem „Złotych Spinaczy 2007” jest promowanie najlepszych projektów kampanii i akcji PR, które zostały zrealizowane w okresie 2006/2007 i nie uczestniczyły w poprzednich edycjach konkursu.

Prace mogą być zgłaszane przez agencje PR, działy public relations i komunikacji firm i instytucji, organów samorządowych, organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów realizujących kampanie w Polsce Zgłoszone projekty ocenione zostaną przez 30-osobowe jury, w skład którego wchodzą znane osobistości i postacie życia publicznego, przedstawiciele organizacji biznesowych i pozarządowych, autorytety środowiska mediów oraz praktycy i eksperci branży PR w Polsce (http://www.zfpr.pl/dzialalnosc/spinacze_jury/16).

Trzy najlepsze projekty z każdej z 9 kategorii konkursu nominowane zostaną do nagrody głównej (nominacje ogłoszone zostaną 10 października).  Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie Złotych Spinaczy nastąpi 20 listopada podczas uroczystej gali, zorganizowanej w hotelu Marriott w Warszawie na zakończenie pierwszego dnia Ogólnopolskiego Kongresu Specjalistów i Ekspertów Public Relations PR FORUM. 

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 sierpnia. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest jego przesłanie pocztą tradycyjną (decyduje data stempla pocztowego) oraz pocztą elektroniczną wraz z potwierdzeniem dokonania opłaty konkursowej (400 zł + VAT).  Konkurs audytowany jest przez firmę doradczą KPMG.

Patronat medialny objęły: Radio Zet, Forbes, Puls Biznesu, magazyn Brief, magazyn Piar.pl oraz Mediarun i InternetPR.

---