Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Nowa Coca Cola

Coca - Cola Poland

Nowy projekt Coca-Cola to unikalne połączenie optymizmu, muzyki i designu. Wszystkie jego elementy podkreślają przede wszystkim optymizm i promują takie spojrzenie na życie, w którym niemal wszystko może stać się źródłem radości. Aluminiowa butelka jest dopiero początkiem przygody – towarzyszy jej specjalnie skomponowana piosenka Faithless oraz bajecznie kolorowy teledysk z francuskiego studia Paranoid.

Całości dopełniają krążące w sieci filmy i klubowe wizualizacje. Bohaterem wszystkich jest Mr Neant (Pan Nieistniejący) – bajkowa postać, która zamienia na dobro wszystko co spotka na swojej drodze.


Szklanka poczuje się lepiej, gdy powiesz, że jest w połowie pełna.

 

Piątek 13-go to dla kogoś z pewnością dzień urodzin.  Przebiegający Ci drogę czarny kot również zasługuje na podrapanie za uchem. Koniec historii jest zawsze początkiem następnej, a stojąc w zbyt długiej kolejce można poznać miłość swojego życia. Wszystko to zależy tylko od Ciebie, a uśmiech, muzyka i kolory naprawdę potrafią czynić cuda. W tym roku dobrego pretekstu do uśmiechu dostarczy Coca-Cola. Jej butelka do dziś zawierała szczęście i optymizm tylko wewnątrz. Teraz widać je także na zewnątrz – bajecznie kolorowe, radosne, zaprojektowane przez Faithless, aluminiowe butelki trafiły właśnie do Polski.

  Coca-Cola

„Coca-Cola chce integrować i łączyć ludzi

 

 

– dlatego tak mocno wierzymy w potęgę uśmiechu i muzyki” – mówi Grzegorz Gęsik, Junior Brand Manager Coca-Cola Poland Services -  „Uśmiech rozprzestrzenia się jak pozytywna epidemia – jeśli pojawi się na jednej twarzy zaraz pojawia się na innych. Muzyka jest uniwersalnym językiem, który łączy ludzi niezależnie od miejsca ich pochodzenia czy wieku.” Aluminiowa butelka, jej design, inspirowana nią muzyka i teledysk podkreślają, że to, jak odbieramy świat, zależy przede wszystkim od nas samych. Nawet przedmioty codziennego użytku, dzięki odpowiedniemu designowi, mogą stać się źródłem radości i uśmiechu.


Butelka dostępna będzie w najbardziej ekskluzywnych polskich klubach – w ciemnościach po oświetleniu ultrafioletem widoczne będą zupełnie nowe wzory, różne od tych, które będzie można zobaczyć w świetle dziennym. Dodatkowo aluminiowa butelka Coca-Cola na życzenie klientów dopełniana będzie przez hostessy wybranym alkoholem.

 

Wszystko zaczęło się…
…dwa lata temu, kiedy firma zaprosiła pięciu młodych artystów, pochodzących z pięciu kontynentów, do projektu M5 (www.them5.com). W ramach globalnego projektu każdy z artystów, współpracując z wybranymi muzykami, stworzył krótki teledysk, oddający jego wizję optymizmu i szczęścia. Pomysły i wizja designerów zostały następnie wykorzystane do zaprojektowania specjalnej serii aluminiowych butelek Coca-coli. W tym roku do artystów dołączył zespół Faithless, który wspólnie z francuskim studiem Paranoid stworzył swoją wersję aluminiowej butelki, która dostępna będzie w Polsce

 

Butelkę zaprojektował… Faithless

 

- brytyjski zespół muzyczny, tworzący muzykę z pogranicza trip hopu i elektroniki. Powstał w 1995 roku w Londynie. Aktualnie członkami grupy są Maxi Jazz, Sister Bliss i Rollo. Zespół uznawany jest za jednego z liderów muzyki klubowej w Europie. Zespół wylansował wiele kultowych przebojów, takich jak "Salva Mea", "Insomnia", "Reverence", czy "God Is a DJ". Faithless uchodzi za jednego z najważniejszych wykonawców europejskiej sceny tanecznej już od lat dziewięćdziesiątych. O sukcesie i popularności zespołu świadczy wypowiedź współzałożyciela Faithless- Maxi Jazza: „...Kiedy jestem na scenie widzę pary, które mają przynajmniej po 65 lat, widzę dziecko, które krzyczy kiedy tylko się poruszę. Widzę ludzi po trzydziestce, którzy słuchają uważnie, zamykają oczy i zaciskają pięści, kiedy usłyszą coś co lubią...”

 

Nad całością czuwał także… Paranoid

 

– francuska grupa artystów i designerów pod wodzą Sophie Gateau, pracującej wcześniej jako grafik przy filmach takich jak Matrix, Aleksander Wielki czy 2046. Paranoid słynie przede wszystkim z niesłychanej kreatywności oraz odważnego łączenia animacji komputerowej z efektami specjalnymi, grafiką 3D i wieloma innymi technikami. Jest też autorem wielu oryginalne i ciekawych znaki firmowe, reklam telewizyjnych, krótkometrażowych filmów i animacji. Jedną z najciekawszych kreacji grupy jest postać Mr Neant’a wykorzystana w teledysku oraz wizualizacjach towarzyszących nowemu projektowi aluminiowej butelki Coca-Coli.
 
*** 
O FIRMIE: Coca-Cola Poland Services to spółka-córka The Coca-Cola Company, właściciela wiodących marek napojów bezalkoholowych, obecnych w ponad 200 krajach świata. Wśród marek firmy dostępnych na naszym rynku figurują: Coca-Cola, Coca-Cola Light, Cherry Coke, Fanta, Sprite, Lift, Kinley Tonic, napój izotoniczny Powerade, soki i  nektary owocowe Cappy, napój energetyczny Burn, napoje herbaciane Nestea, napoje kawowe Nescafe Xpress oraz wody mineralne Multivita, Vita i naturalna woda źródlana Kropla Beskidu. System Coca-Cola w Polsce reprezentuje także Coca-Cola HBC Polska – oddział Coca-Cola Hellenic Bottling Company, będącej pod względem sprzedaży drugim na świecie rozlewcą napojów The Coca-Cola Company, docierającym do ponad 500 milionów konsumentów

---