Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Skuteczność PR w Internecie

Konferencja WIZERUNEK 2007

Wizerunek 2007 to dwie równoległe konferencje dla osób zajmujących się komunikacją, kreacją wizerunku oraz marketingiem i promocją. Skierowane są do profesjonalistów działających w odmiennych warunkach – w samorządach oraz biznesie. Z uwagi na specyfikę tych obszarów, w tym samym dniu i miejscu odbędę się dwie konferencje: jedna dla instytucji samorządowych, druga dla biznesu. Czyli: Jak skutecznie i niedrogo kreować wizerunek firmy w Internecie?

W jaki sposób kształtować wizerunek osób publicznych?

Czy możemy zmierzyć efekty naszych działań PR?

Co to jest Firma 2.0?


Na te i inne pytania można uzyskać odpowiedz uczestnicząc w konferencjach -

Skuteczność Public Relations w Internecie 


Obie konferencje odbędą się 13 listopada 2007 w Warszawie.

Konferencjom towarzyszy myśl przewodnia, iż PR w wirtualnym świecie za sprawą najnowszych, interaktywnych narzędzi staje się medium efektywnym i tanim w zastosowaniu, dzięki czemu profesjonalne działania public relations stały się osiągalne również dla mniejszych firm i instytucji. Celem konferencji jest przedstawienie skutecznych działań public relations przy użyciu interaktywnych narzędzi internetowych. Z zadaniem tym zmierzą się wybitni specjaliści od kreowania przekazu, budowania wizerunku, nowoczesnych narzędzi internetowych, prawnych aspektów działalności w Internecie. Pokażą oni, jak wykorzystać nowe technologie określane mianem Web.2.0 do budowy komunikacji i wizerunku. Uczestnicy dowiedzą się, jakich narzędzi używać oraz jakimi metodami docierać do jak największej liczby odbiorców, jak określić i wyszukać grupę pożądanych adresatów działań PR oraz co uczynić, by ich przekonać do przekazu nadawcy.


Program obejmuje następujące zagadnienia:


* komunikowanie społeczne i jego medialne narzędzia
* sposoby wykorzystania nowych narzędzi w komunikacji w Internecie
* pomiar efektów działań PR
* budowa pozycji lidera w społecznościach wirtualnych,
* e-PR wobec sytuacji kryzysowych w firmie
* bezpieczeństwo PR w Internecie
* prawne ramy działalności prowadzonej online
* profil polskiego Internauty 2007
* szkodliwe działania e-PR

Z usług public relations, z uwagi na koszty, do  niedawna  korzystały raczej tylko duże firmy.  Decydowała o tym hierarchia potrzeb, w której PR leżał gdzieś w okolicach szczytu biznesowej piramidy Masłowa.  

Zamiany zachodzące na rynku powodują, iż coraz więcej polskich firm sięga po techniki kreujące pożądany wizerunek i zapewniające skuteczną komunikację z otoczeniem. Dzieje się między innymi dlatego, że media są przepełnione  reklamami i coraz trudniej dotrzeć do klientów. Kolejnym argumentem jest fakt, iż dzięki działaniom public relations można osiągnąć podobny skutek jak przy zastosowaniu  reklamy.  

Podstawową zaletą takiego rozwiązania są często o wiele niższe koszty. W sukurs mniej zasobnym w kapitał przedsiębiorstwom przyszła również technologia. Od kilkunastu miesięcy nowe, interaktywne, narzędzia rewolucjonizują Internet. Pomagają one nie tylko komunikować się z klientami czy też potencjalnymi grupami odbiorców, ale także pozwalają sprawdzić na ile skuteczne są podejmowane działania. Pozwalają w prosty sposób zmierzyć efekty kampanii PR oraz porównać z poniesionym nakładem pracy i wydatkami. Prowadzenie public relations za pomocą Internetu czyli e-pr jest również nieporównywalnie tańsze od klasycznych metod „piarowskich”.


Organizatorem konferencji Wizerunek 2007 jest warszawska firma MGG Conferences.
Szczegóły dotyczące konferencji są dostępne na stronie www.mgg-conferences.pl 

Patronat nad konferencją objęły: Polskie Stowarzyszenie Public Relations, Związek Firm Public Relations, InternetPR.
Patronat medialny: NetPR, gazeta.pl, PRESS, Radio PIN, Gazeta Samorządu i Administracji

---