Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Telewizja w sieci

Dynamiczny rozwój Telewizji Interaktywnej

WPtv poszerza swoją ofertę programową o nowe kanały tematyczne, wprowadza atrakcyjne programy autorskie i możliwość tworzenia własnej ramówki przez użytkowników. Pierwsza odsłona zupełnie nowej telewizji internetowej Wirtualnej Polski.

Do oferty programowej włączono właśnie nowe kanały tematyczne: Muzyka oraz Gry.

WPtv rozwija się pod względem funkcjonalnym, tworzy unikalne materiały autorskie i pozyskuje do współpracy nowych partnerów. W ostatnim czasie kontent WPtv wzbogacił się o materiały m.in. Superstacji i FashionTV.


Nowe kanały: Gry, Muzyka


W telewizji internetowej Wirtualnej Polski ruszyły nowe kanały tematyczne: Muzyka oraz Gry. W kanale muzycznym WPtv użytkownicy obejrzeć mogą teledyski największych gwiazd polskiej i światowej estrady oraz wywiady z wykonawcami. Kanał dla miłośników gier komputerowych prezentuje zwiastuny i filmy z gier oraz multimedialne, autorskie recenzje najpopularniejszych produkcji, tworzone na potrzeby WPtv przez redaktorów serwisu Gry i zespół telewizji internetowej portalu. Kanał systematycznie uzupełniać będą wywiady z twórcami gier i ich dystrybutorami oraz relacje z polskich i światowych imprez poświęconych grom komputerowym. „Kanał Gry tworzy zespół powstały z połączenia ekip ‘Game TV’ (O2) oraz ‘Games Show’ (IDG).

Mamy w tej chwili najmocniejszy na rynku zespół redakcyjny i zamierzamy być liderem w dziedzinie dostarczania użytkownikom kompleksowych, atrakcyjnych informacji o rynku gier, tym bardziej, że działamy dwutorowo, poprzez tematyczny serwis WWW oraz internetową telewizję. – mówi Łukasz Skalik, koordynator projektu WPtv – Nasz kanał muzyczny, już w pierwszej fazie działalności, wyemitował ekskluzywne wywiady z Mel C, Jeanem Michelem Jarrem, Kazikiem Staszewskim. A to dopiero początek. Już niedługo rozpoczniemy internetowe transmisje live koncertów i imprez muzycznych, planujemy również znaczne poszerzenie bazy teledysków.”

Nowe funkcjonalności: własna ramówka, archiwum telewizji WP


Najistotniejszą zmianą jest możliwość tworzenia przez użytkowników WPtv własnej ramówki. Portal stawia na indywidualne gusta internautów, którzy samodzielnie decydują, co i kiedy chcą oglądać (Video-on-Demand), jednocześnie nie rezygnując z prezentowania w poszczególnych kanałach ramówki ustalonej redakcyjnie. „Liniowy układ programowy to tylko propozycja, baza dla tworzenia przez użytkowników zindywidualizowanej, prywatnej WPtv i nasz sposób na wprowadzenie w niedalekiej przyszłości programów interaktywnych granych na żywo. – wyjaśnia Łukasz Skalik – WPtv w nowej formie umożliwia w dowolnym momencie odtworzenie programu już wyemitowanego w ramówce lub oglądanie programów z wyprzedzeniem. Internet, a tym samym WPtv, to właśnie możliwość wyboru. Tu użytkownicy decydują, co i kiedy chcą zobaczyć. Takiej funkcjonalności nie może zapewnić widzom tradycyjna telewizja.”

Poprawiono intuicyjność nawigacji w serwisie, ulepszono archiwum programów z możliwością ich odtwarzania jako VoD. W ręce użytkowników oddano opiniowanie i komentowanie audycji, dzięki czemu powstaje codziennie aktualizowany ranking najpopularniejszych, najczęściej oglądanych oraz najchętniej komentowanych pozycji.

Nowe programy, nowe twarze


Od początku funkcjonowania WPtv stawia na programy autorskie. Wśród uruchomionych ostatnio, na szczególną uwagę zasługują: WP Newsy – przegląd najświeższych wiadomości publikowanych na stronach portalu, Kurier imprezowy – informacje „imprezowe” z najgorętszych miejsc w Polsce, Przy piwie – satyryczny talk-show powstający we współpracy z redakcją serwisu Facet WP, Makulatura – subiektywny przegląd prasy kolorowej, Beata Sadowska pyta... – wywiady ze znanymi osobami, Error – magazyn fanów gier komputerowych, Lans – program o modzie dla pań i panów, powstający we współpracy z serwisami Facet i Kobieta, Flashback – relacje z imprez klubowych i plenerowych.Do grona prezenterów telewizji WP dołączyli: Beata Sadowska, Jacek Kaczyński, Piotr „Kędzior” Kędzierski, Iwona Rejzner, Kamdi Sosnowska-Iloabachie, Rafał Waszkiewicz, Damian Aleksander, Zuzanna Ćwikła i Katia Paliwoda.

O przyszłości WPtv


Nowa odsłona WPtv jest tzw. „fazą przejściową” pomiędzy obecnym kształtem serwisu a docelowym, któremu będzie towarzyszyła m.in. innowacyjna technologia emisji wideo, ulepszone grafika oraz layout, a także kolejne kanały tematyczne. W tej chwili WPtv to przede wszystkim własne produkcje i projekty portalu oraz kontent pozyskany od partnerów zewnętrznych. Niedługo telewizję internetową Wirtualnej Polski wzbogacą formaty, które znalazły uznanie w oczach internautów lub zostały przez nich stworzone. „Zamierzamy włączyć użytkowników w proces kreowania WPtv, zarówno poprzez publikację przesyłanych przez nich materiałów, jak też inne narzędzia interakcji, za pośrednictwem których będą oni wpływać na naszą telewizję internetową. – mówi Grzegorz Łapanowski, Kierownik Grupy Multimedia Wirtualnej Polski
 
– Stawiamy na kreatywność po stronie widzów. Chcemy, by WPtv stanowiła platformę wideo dla autorskich produkcji przez nich nadsyłanych i była tworzona, w zdecydowanym stopniu, przy udziale użytkowników (user generated content). Obecne i przyszłe przekształcenia serwisu zmierzają właśnie w tym kierunku.”
---

Telewizja internetowa Wirtualnej Polski: http://WPtv.wp.pl