Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Motoryzacja

Auto na kredyt

Samochody na kredyt jesienią ...

Obecnie za pomocą kredytu sfinansować można zakup niemal każdego samochodu. Banki decydują się na udzielenie zobowiązania nie tylko na auta nowe, ale także używane, czy sprowadzane z zagranicy. Dają także możliwość zakupu od osoby fizycznej, komisu, a nawet od własnej firmy, której działalność nie obejmuje sprzedaży pojazdów. Przed wyborem kredytu samochodowego warto jest porównać oferty przynajmniej kilku instytucji finansowych. Dzięki temu uda nam się uniknąć pułapek i wybrać najlepszą opcję.  

Czytaj więcej...

Wrześniowy ranking samochodów

Samochodowy debiut - Hyundai i30 i Kia cee’d

Debiut rynkowy Hyundaia i30 nie był może aż tak spektakularny jak jego siostrzanej Kii cee’d, to jednak również i to auto dość szybko spotkało się z dużym zainteresowaniem na naszym rynku. Na tyle dużym, że prawie od razu i30 pojawił się w czołowej dziesiątce najbardziej popularnych aut. Wprawdzie debiut na naszym rynku Hyundaia i30 miał miejsce już w sierpniu - wówczas auto to pojawiło się w salonach dealerskich, ...

Czytaj więcej...

Finansowanie używanego samochodu

Banki kredytują używane auta!

Według danych Ministerstwa Finansów lipiec był rekordowy pod względem ilości sprowadzonych aut używanych, w trakcie którego na polskie drogi z zachodu trafiło ich 93 tysiące, czyli o 10 tysięcy więcej niż w czerwcu. Specjaliści przewidują, że jeśli dynamika ta utrzyma się, to pod koniec roku liczba ich może sięgnąć nawet miliona. Zwiększony popyt nie powinien jednak nikogo dziwić. Kilkuletni samochód z Niemiec, Holandii, czy Belgii ma zwykle bogatsze wyposażenie i wyższą jakość materiałów wykończeniowych niż ten sam model dostępny na polskim rynku. 

Czytaj więcej...

Samochody przyszłości

Silniki Hybrydowe

Ideałem na drogach byłby pojazd oszczędnie zużywający paliwo i neutralny dla środowiska. Taki efekt daje tylko ogniwo paliwowe, dziś niedostępne dla normalnego użytkownika. Technicznym kompromisem jest napęd hybrydowy. Hybryda to zmieszanie w jednym dwóch elementów naturalnie do siebie niepasujących. Silnik hybrydowy bazuje na wykorzystaniu dwóch źródeł napędu, zasilanych różnymi rodzajami paliwa. W praktyce są to więc co najmniej dwa współpracujące ze sobą silniki. Najczęściej spalinowy i elektryczny.

Czytaj więcej...

Samochodem do pracy

Czas dojazdu do pracy

Aż 40% osób, które wzięły udział w sondażu serwisu Praca Wirtualnej Polski (praca.wp.pl) dojeżdża do pracy mniej niż pół godziny. 34% ankietowanych drogę do miejsca zatrudnienia pokonuje w niecałą godzinę. Dłuższy czas (więcej niż godzinę) deklaruje 17% głosujących. Coraz częściej z pracy do domu wracamy jedynie na weekendy. Czas pomiędzy ...

Czytaj więcej...