Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Motoryzacja

Ranking samochodów 2009

Plebiscyt "AUTO 1 w Polsce" rozstrzygnięty

W środę 11 lutego redakcja magazynu Auto Świat ogłosiła wyniki 14. edycji plebiscytu "Auto 1 w Polsce". Najwięcej głosów czytelników uzyskał Seat Ibiza, zdobywając tym samym tytuł Auta 1 w Polsce. O tytuł walczyło 47 samochodów w ośmiu kategoriach. W tegorocznej edycji plebiscytu nowością było głosowanie przez Internet, zorganizowane wspólnie z partnerem konkursu - serwisem OtoMoto.pl. Tytuł "Internetowe Auto 1" zdobył Volkswagen Scirocco.

Czytaj więcej...

Samochód internauty

Samochód używany bezpieczny

Co czwarty internauta planuje kupić samochód osobowy w ciągu najbliższego roku - wynika z raportu „Internauci a rynek samochodów nowych i używanych”, sporządzonego przez firmę badawczą Gemius SA. Auto używane, bezpieczne i za gotówkę to wybór większości kupujących. Celem badania, przeprowadzonego w lipcu 2008, było poznanie opinii i zachowań internautów zainteresowanych kupnem samochodu. W raporcie przedstawiono szczegółowe dane o potencjalnych nabywcach – ich wiek, miejsce zamieszkania, dochód oraz staż bycia kierowcą. Analizie poddano także czynniki wpływające na zakup samochodu, oceniono siłę nabywczą konsumentów.

Czytaj więcej...

Ranking aut używanych

Raport Auto Świata "Używane Auto Roku"

W najnowszym numerze tygodnika Auto Świat opublikowany został raport prezentujący najlepsze używane samochody w Polsce.
Pierwszym etapem oceny samochodów używanych był Narodowy Auto Test - ogólnopolskie internetowe badanie opinii polskich kierowców, w którym wzięło udział 18 tys. osób. Na jego podstawie redakcja Auto Świata zaprosiła do współpracy przy wyborze najlepszego modelu ekspertów branży motoryzacyjnej. Samochody oceniono pod względem dostępności i cennika części zamiennych, popularności na rynku wtórnym, popularności wśród aut sprowadzanych z zagranicy, utraty wartości, łatwości napraw serwisowych, czy niezawodności.  

Czytaj więcej...

Infrastruktura transportowa

Droga to komunikacja:-)

Polska do 2012 roku będzie jednym wielki placem budowy. Euro 2012 blisko, ale stan polskich dróg, polskich kolei jest wciąż dalece niezadowalający – stosunkowo najlepiej jeszcze jest z transportem lotniczym. Jak zatem można zmienić ten ponury krajobraz? I w których obszarach należy dokonywać najistotniejszych zmian, aby za cztery lata nie musieliśmy się wstydzić? W ciągu najbliższych czterech lat Polska będzie wdrażać szerokie programy budowy i renowacji infrastruktury transportowej. Działania te będziemy realizować przede wszystkim ze względów sportowych. Pieniądze na naprawę polskich dróg, polskiej sieci kolejowej oraz rozbudowę i modernizację polskiego transportu lotniczego będą pochodzić z dwóch źródeł:  

Czytaj więcej...

Ranking Auto w Polsce

Plebiscyt AUTO 1 w Polsce - edycja 2008

Plebiscyt "Auto 1 w Polsce" to część ogólnoeuropejskiego konkursu "Europe Auto 1" organizowanego w 26 krajach. Kandydatów spośród europejskich debiutów rynkowych zgłaszają redaktorzy naczelni pism motoryzacyjnych. 22 stycznia podczas uroczystej gali w Klubie Space w Warszawie redakcja magazynu Auto Świat ogłosiła wyniki 13 edycji Plebiscytu "Auto 1 w Polsce". O tytuł walczyły 74 samochody w 6 kategoriach. Tytuł Auta 1 w Polsce 2008 zdobył Fiat 500, który uzyskał najwięcej głosów czytelników.  

Czytaj więcej...