Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Motoryzacja

Ranking bezpiecznych samochodów

Wybrano najbezpieczniejsze samochody rynku amerykańskiego

Ubezpieczeniowy Instytut Bezpieczeństwa Drogowego (IIHS) autor rankingu Top Safety Pick 2010  przedstawił 27 modeli najbezpieczniejszych samochodów. Amerykański instytut IIHS wybrał najbezpieczniejsze samochody dostępne na rynku amerykańskim. Najwięcej, bo aż 6 nagród, zdobył Ford i Volvo. Na drugim miejscu z pięcioma nagrodzonymi samochodami znalazły się ex aequo Subaru oraz Volkswagen z Audi, a na trzecim Chrysler, którego auta zdobyły 4 nagrody

Czytaj więcej...

Vat na samochody

VAT od samochodów po nowemu, czyli po staremu

Komisja Europejska wyraziła zgodę na propozycję Ministra Finansów czasowego ograniczenie możliwości odliczania VAT od samochodów wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej. Dla przedsiębiorców oznacza to, że wraca stare – czyli z jednej strony likwidacja kratek, a z drugiej brak możliwości pełnego odliczania podatku VAT. - Na tym jednak zmiany się nie kończą

Czytaj więcej...

Internetowy samochód roku

Samochodowy plebiscyt auto za 2008 rok


Tytuł Internetowego Samochodu Roku jest jedynym tego rodzaju wyróżnieniem przyznawanym na polskim rynku, trafia on do zwycięzcy swoistego rankingu popularności (Top Ten mojeauto.pl), który powstaje w oparciu o statystyki oglądalności poszczególnych samochodów w unikalnej bazie aut nowych na stronach Internetowej Platformy Motoryzacyjnej mojeauto.pl.

Czytaj więcej...

Ranking Dekra 2009

Awaryjność samochodów

Raport awaryjności DEKRA 2009 jest kontynuacją zmian, jakie wprowadzone zostały przed rokiem. Po pierwsze, ocenie podlegają usterki z dwóch lat (październik 2006 - październik 2008), dzięki czemu baza przebadanych modeli obejmuje aż 15 milionów pozycji. Druga istotna, jeśli nie ważniejsza, zmiana to przewiązanie wyników badania w zależności od przebiegu pojazdów, a nie od ich wieku.

Czytaj więcej...

Sprzedaż samochodów w kryzysie

Spadek sprzedaży aut w Polsce najniższy!

W pierwszym miesiącu 2009 roku sprzedano łącznie 958.517 samochodów - wraz z używanymi - co jest najgorszym wynikiem na europejskim rynku motoryzacyjnym od dwudziestu lat. Sprzedaż nowych samochodów w Europie spadła w styczniu o 27 procent, czyli o 355 tysięcy, w porównaniu ze styczniem 2008 roku - wynika z opublikowanych w piątek w Brukseli danych zrzeszenia europejskich producentów samochodowych (ACEA).

Czytaj więcej...